מאמרים אחרונים

ניסאן צוללת טסלה ממריאה

במוו I3 כדוגמה להטבת המס לרכב חשמלי

בוא נעזור לפרסם רכב חשמלי

האם יש מציאות ביבוא אישי?

מחירי יבוא אישי לרכבים חשמליים (יוני 2020)

עיתונאי הרכב - תתעוררו העולם התשתנה

השוואת מארז סוללות

קבוצת וואטסאפ למערכות טעינה

MG מול הGAC סיניות בישראל

הסינים באים וזה טוב מאד לזיהום האוויר בעולם...

אפשר להתחיל לחשוב איזה טסלה להביא...

הקדם תרופה למכה (מס) קבוצת רכישה

ההצעה החשמלית הכמעט יחידה כרגע, אבל בעצם לא רע!!!

האוויר שאנו נושמים

הסיוט של יצרניות הרכב... והעובדה ש96 אחוז מהזמן הרכבים שלנו עומדים בחניה

המהפכה הבאה תחבורה ציבורית ורכב שיתופי

ייצור עולמי של רכבים חשמליים יעבור לסין

מס נסועה אני בעד

הליף של נדב

תיעוד טווח של הניסאן ליף שלי 220 קילומטר

המעבר לרכב חשמלי ע"י יצרני הרכב

שרק יגיע... קיה נירו חשמלית

אני ואשתי, ממוצע טווח ברכב חשמלי

אפשר לייבא EGOLF או BMW דגם I3

הליך יבוא רכב אישי

סקירת רכב ע"י טל שווה לראות

להחליף פלואנס?

פלאג אין וממוצע צריכת דלק לב.מ.וו I8

רנו זואי בארץ אבל בלי הסוללה הגדולה

השפעות עלות הסוללה

עלות סוללה לרכב חשמלי - אופטימיות

ב.מ.וו חשמלית תגיע לארץ

עליה דרסטית במכירת רכב חשמלי בסין

כיצד לעודד רכישת רכב חשמלי

הגדלת טווח - הוספת סוללות לרכב חשמלי

כמה באמת חוסך רכב חשמלי

עשרה רכבים היברידים שבאמת חוסכים כסף

שיקולים לטווח רכב חשמלי

רכב חשמלי, תשובות על 7 השאלות החשובות ביותר...

מלחמה בחשמל המנוהל

האם יש הגזמה ב "חרדת הטווח"

זלזול ברכבים החשמליים

מכירות שיא לניסאן ליף בארה"ב

שווי עלות רכב חשמלי בארה"ב

ירידת מחיר לסוללה חלופית לרכב חשמלי

בקרוב אצלנו - שינוי משמעותי בהצלחת הפצת הרכב החשמלי בארץ

חמישה רכבים חשמליים שכדאי לחכות להם...

מכירות רכב חשמלי בעולם גידול של 100 אחוז כל שנה

החלום החשמלי BMW I3 עם מאריך הטווח

7 סיבות לרכישת רכב חשמלי

עתיד התפתחות הרכב החשמלי במדינת ישראל

הצלחת הרכב החשמלי בנורווגיה!!! מודל לחיקוי ?

הפחתת שווי שימוש לפלואנס חשמלית

ניסאן ליף לא עומדים בביקוש

קבוצת רכישה לניסאן ליף

היתרונות

עשרת הסיבות …  מדוע כדאי לעבור לרכב חשמלי?

  1. מחיר הדלק והתלות בנפט הערבי: התלות בנפט הערבי ועליית מחיר הנפט שנגזרת מתלות זאת וכוללת עליות מחירים רציניות מהווה את המצב הנתון כיום. העלות הממוצעת לדלק לק"מ הנה 62 אגורות לק"מ לפי 12 קילומטר לליטר במחיר 6.5 ₪ לליטר.
  2. תחבורה ירוקה: הצורך בתחבורה ירוקה והמודעות הגוברת לצורך בשיפור איכות הסביבה מהווים זרז משמעותי בחיפוש אלטרנטיבה לתחבורה נקיה.
  3. חשמל -יותר  ניצול אנרגטי ,פחות זיהום: גודלן של תחנות הכוח המבוסס על מנוע קיטור ענק, מהווה גורם יעילות עיקרי לכך שתחנת כוח פחמית יעילה הרבה יותר כאשר משווים את כמות האנרגיה המנוצלת למרחק נסיעה. ניתן לראות שמנוע קונבנציונאלי מנצל רק כ-20 אחוז מהאנרגיה הצבורה בדלק לתנועה בהשוואה למנוע רכב חשמלי המנצל כ60 אחוז מהאנרגיה האגורה בסוללות לתנועה.  ראה נצילות אנרגטית. גם כאשר משווים את הזיהום בתחנת כוח פחמית, פי 20 פחות בהשוואה למנוע קונבנציונאלי ברור שמדובר במערכת יעילה בהרבה ופחות מזהמת, כאשר מצד אחד מרחיקים את הזיהום מחוץ לעיר ומצד שני מקטינים באופן אבסלוטי את הזיהום. אך כאשר הופכים (בפשטות) תחנה פחמית לתחנה בגז הזיהום יורד לרמות הקטנות בסדרי גודל בהשוואה לזיהום ממנוע קונבנציונאלי. אך רק
  4. יתרון הרכב החשמלי בפשטותו: קיימות מספר שיטות טכנולוגיות המנסות להחליף את מנוע הבעירה הפנימי בקונספציה שונה נקיה וזולה לתפעול.  אך ללא ספק הרכב החשמלי מהווה את הטכנולוגיה הפשוטה והזמינה ביותר לשינוי המיוחל. כאשר יתרונות הרכב החשמלי מפורטים כאן. כמו כן חלק גדול מהפתרונות הנוספים מתבססים בעצמם על הרכב החשמלי כך לדוגמה רכב המבוסס על תא-דלק מתבסס על שימוש במימן וחמצן לצורך יצירת אנרגיה חשמלית כדי להגדיל את טווח הנסיעה.
  5. טווח הנסיעה-הבעיה והפתרון:  בעיית הטווח מהווה חיסרון יחיד בהקשר לרכב חשמלי,  בקישור הבא הצעתי פתרון לבעיה המבוסס על גנרטור מטעין בטכנולוגיה פשוטה וזמינה. כאשר כ-90 אחוז מהנסיעות ממילא הינן נסיעות בטווח הטעינה. ובנוסף  ברור שהשיפור הטכנולוגי יגדיל את אחוז הנסיעות בטווח הטעינה, לכן הפתרון הפשוט המוצע מאפשר לעבור לרכב חשמלי בהקדם. ללא עלויות הקמה של רשת החלפות סוללות שממילא יהפכו להיות מיותרות בשלב מסוים…
  6. מתקדמים מ"סחבת" ופחד- להצלחה: בסיכום ביניים ברור שהרכב החשמלי מהווה פתרון אידאלי אך אם הכל כל כך טוב למה דברים לא מתקדמים? כתבתי בעמוד האודות שאין ספק שקונספירציות והרווחים מהנפט בעיקר בארה"ב עיכבו משמעותית את החדרת הרכב החשמלי, בארץ חברת בטר פלייס דוחפת פתרון שפשוט אינו מעשי או הגיוני טכנולוגית. אך החברה קבלה את הבלעדיות בארץ לשיווק רכבים חשמליים ללא כל הצדקה. אך יש תיקווה ואנו הצרכנים יכולים לבצע את השינוי, ראשית בהבנת הגישה ואז איחוד כוחות למען ההצלחה. כך לדוגמה אתר זה מגייס תומכים בעצומה למען הרכב החשמלי.
  7. הסיבה להקמת האתר: אתר זה מסביר את יתרונות הרכב החשמלי ואת ההבנה העמוקה לכך שהפתרון בהישג ידינו ובאופן כמעט מידי. אני רואה בהמשך מניעת היכולת לרכוש רכב חשמלי כמניפולציה של חברות גדולות ובעיקר בטר פלייס. זה חלק מהמחאה החברתית ואולי חלק חשוב באותה מחאה היא היכולת שלנו להוזיל את עלויות התחבורה באופן דרמטי סיבה מספיק טובה לצאת לרחובות. ואם הכל יהיה בסדר כבר בינואר הקרוב צפויה להיכנס ניסאן לייף לארץ עם אפשרות להטענה ביתית הזולה פי 6 בהשוואה לרכב קונבנציונלי,  אנו לא צריכים חברות ענק וכיסים עמוקים, אנו צריכים להתאחד ולדחוף ביחד את הנושא. האתר כאמור נועד לקידום הרכב החשמלי בארץ, לא בשיטות טכנולוגיות מוזרות, ובוודאי שלא באמצעות מקורבים. מדובר במטרות כמעט מקודשות ז"א הפחתה ניכרת בעלות לתחבורה,  הפחתת התלות בנפט הערבי והפחתת זיהום האוויר. לאחר שנוכחתי שפתרון זה אפשרי החלטתי על הקמת האתר לקידום הנושא ללא מטרת רווח ולמען מטרה חיובית שניתנת להשגה בכוח של כולנו ביחד.
  8. העתיד כבר כאן: עלית מחיר הדלק בד בבד עם שיפורים טכנולוגיים ברכבים החשמליים בעיקר לגבי טווח הנסיעה והתפיסה שרכבים חשמליים מהווים את הפתרון הנכון והעכשווי לתחבורה צפוי להביא למפנה חיובי ומהיר לרכבים החשמליים. רוב חברות הרכב הכינו כבר אלטרנטיבות מעולות הם יושבות על הגדר ומחכות לבום הגדול שיבוא מהצרכנים. מדיניות המס ובעיקר הישראלית הופכת את כדאיות המעבר לרכב חשמלי לכדאית ביותר בהשוואה למדיניות מערביות אחרות. בעתיד עם עלייה משעותית בהיקף מכירת הרכבים החשמליים תרד הקלת המס אך מחיר הרכב החשמלי ירד הרבה יותר בגלל הפשטות והתקדמות הטכנולוגיה.
  9. לפעול  ביחד:  נוכל לפנות למעצבי דעת קהל עיתונאים ופוליטיקאים לקידום הנושא. רכישה משותפת: ניתן לארגן רכישה משותפת וזולה של רכבים חשמלים כאשר הגודל כמובן מהווה כוח. עמודי טעינה: זמינים ורבים גם באזורי מגורים לאפשר לדיירי דירות להטעין בבית. תקופת הבחירותהשפעה ויצירת לובי פוליטי הכל כדי לשפר תנאים ולאפשר לכולנו להנות מתחבורה זולה בהרבה.
  10. יוזמים פתרון: בתחתית העמוד הזה אני מבקש לחתום על עצומה להוסיף תגובות להציע הצעות ולייצור שיח משמעותי בתחום וכמובן למי שמעוניין ויכול לסייע לשלוח פרטים (בצור קשר) וביחד ובשיתוף פעולה נקדם את הנושא, שינוי יגיע רק מאיתנו מלמטה, אנו יכולים וצריכים להוביל לשינוי המיוחל. לא ממש לא צריך אישורי ממשלה  או גב כלכלי רחב. להם יש מטרות, "אג'נדות" ומקורבים ובסוף איך שהוא כלום לא מתרחש. המטרה היא לשלם הרבה פחות לכל קילומטר ובדרך לקחת את המדינה קדימה מבחינה טכנולוגית, לאיכות אוויר טובה יותר להפחתת התלות בנפט הערבי.  כן דווקא אנחנו " הקטנים" יכולים וחייבים לעשות את השינוי ואני מאמין בכל ליבי שנצליח. השינויים הגדולים מתחילים מאנשים "קטנים".אם נעבור לרכבים חשמליים וניצור מערכת צרכנית תוססת ודורשת בתחום הרכב החשמלי,כל פיתרון טכנולוגי חדש יאפשר לנו להרוויח עוד יותר וכך לאט לאט טווח הנסיעה יגדל ולא נזדקק לחשוב על הגדלת טווח ב "פתרונות יצירתיים" ונשאר רק עם היתרונות: עלות נמוכה ואחזקה  נקייה!

ראשית תמיכתכם בחתימה על העצומה הבאה:

[signature]

23 signatures

שתף עם חברים:

   

יצירת קשר

שם:

דואר אלקטרוני:

טלפון:

פרטים נוספים: