הקדם תרופה למכה (מס) קבוצת רכישה

ההצעה החשמלית הכמעט יחידה כרגע, אבל בעצם לא רע!!!

האוויר שאנו נושמים

הסיוט של יצרניות הרכב... והעובדה ש96 אחוז מהזמן הרכבים שלנו עומדים בחניה

המהפכה הבאה תחבורה ציבורית ורכב שיתופי

ייצור עולמי של רכבים חשמליים יעבור לסין

מס נסועה אני בעד

הליף של נדב

תיעוד טווח של הניסאן ליף שלי 220 קילומטר

המעבר לרכב חשמלי ע"י יצרני הרכב

שרק יגיע... קיה נירו חשמלית

אני ואשתי, ממוצע טווח ברכב חשמלי

אפשר לייבא EGOLF או BMW דגם I3

הליך יבוא רכב אישי

סקירת רכב ע"י טל שווה לראות

להחליף פלואנס?

פלאג אין וממוצע צריכת דלק לב.מ.וו I8

רנו זואי בארץ אבל בלי הסוללה הגדולה

השפעות עלות הסוללה

עלות סוללה לרכב חשמלי - אופטימיות

ב.מ.וו חשמלית תגיע לארץ

עליה דרסטית במכירת רכב חשמלי בסין

כיצד לעודד רכישת רכב חשמלי

הגדלת טווח - הוספת סוללות לרכב חשמלי

כמה באמת חוסך רכב חשמלי

עשרה רכבים היברידים שבאמת חוסכים כסף

שיקולים לטווח רכב חשמלי

רכב חשמלי, תשובות על 7 השאלות החשובות ביותר...

מלחמה בחשמל המנוהל

האם יש הגזמה ב "חרדת הטווח"

זלזול ברכבים החשמליים

מכירות שיא לניסאן ליף בארה"ב

שווי עלות רכב חשמלי בארה"ב

ירידת מחיר לסוללה חלופית לרכב חשמלי

בקרוב אצלנו - שינוי משמעותי בהצלחת הפצת הרכב החשמלי בארץ

חמישה רכבים חשמליים שכדאי לחכות להם...

מכירות רכב חשמלי בעולם גידול של 100 אחוז כל שנה

החלום החשמלי BMW I3 עם מאריך הטווח

7 סיבות לרכישת רכב חשמלי

עתיד התפתחות הרכב החשמלי במדינת ישראל

הצלחת הרכב החשמלי בנורווגיה!!! מודל לחיקוי ?

הפחתת שווי שימוש לפלואנס חשמלית

ניסאן ליף לא עומדים בביקוש

קבוצת רכישה לניסאן ליף

גינרגי מידע לגבי הטענה ביתית

EV net group לא לחזור על טעויות

בטר פלייס נסגרת

מחיר הניסאן ליף 2013 ירד משמעותית

טויוטה פריוס פלאג-אין בישראל

הורדת ציפיות בבטר פלייס

שיפורים בניסאן ליף החדשה

זמינות עמדות הטענה ומחיר זול לחשמל

חשיבות הוזלת עלות הרכב החשמלי

שברולט ספארק חשמלית

דיפלומטיה מחשמלת: שגרירות צרפת במו"מ למען יבואנית רנו

הליך יבוא רכב אישי

שלום רב,

שמי גד עמית ואני היוזם של אתר זה  www.go4ev.com מטרתי ותקוותי שמדינת ישראל תחזור לרכבים חשמליים במהרה כידוע בצעתי לאחרונה תהליך יבוא אישי מארה"ב של רכב חשמלי ההליך קל ופשוט ומנצל את המענק שמקבל אמריקאי ואירופאי במדינתו. כמו כן אני חייתי בארה"ב והאמינות שם כידוע גבוהה.

אפתח בכך שיבוא אישי כשמו כן הוא ז"א מדובר בהליך אישי פשוט וקל שנארז לאחרונה בצורה ידידותית בהוראות של משרד התחבורה וקובעי המדיניות שם. אם אתם זוכרים את הבטחתו של שר התחבורה הוותיק שלנו ישראל כץ זה בדיוק העניין, הוא הבטיח להוריד מחיר ויבוא אישי זה האמצעי לבצע זאת בצורה ידידותית בהרבה בהשוואה לעבר לדעתי מדובר ממש במהפכה. כאשר ישראל כץ הבטיח שכמו בתקשורת הוא יבצע הורדת מחיר ברכבים הדרך שלו קשורה לחוק רישוי רכב שבו אפשרויות היבוא הוקלו באופן ניכר. בקיצור כאשר מגיע קרדיט נותנים נעשתה פה עבודה טובה ממש! משרד התחבורה הפעיל תהליכים של אוטומציה ובאמת שלא צריך מתווכים מקצועיים.

כדאיות לרכב חשמלי:

תושב אירופאי או אמריקאי מקבל סובסידיה שבארה"ב עומדת כיום לכל הפחות על 7,500 דולר. ברור שקצב ירידת ערך הרכב גבוה יותר בעולם המערבי כך שמקבלים ירידה של לפחות 9,000 דולר יחסית למחיר רכב זהה בארץ. מדובר כמובן בכדאיות משמעותית והיכולת שלנו להרוויח מהמדיניות בארה"ב ובאירופה אמורה לא רק לעשות לנו טוב אלה להיות חכמים!  אני מזכיר שמס על רכב חשמלי עומד על 10 אחוז וביחד עם מע"מ מדובר ב27 אחוז בסה"כ כך שאתם יכולים לבדוק עלות רכב של כ17,000 דולר בארה"ב מה יהיה המס עליו בארץ קחו בחשבון כ8,500 שקל להובלה מלאה עד הארץ כולל עלות שחרור להלן הטבלה המדויקת שלי והסכומים המדויקים ששילמתי על הניסאן ליף שלי.

סיכום עלות רכישה ניסאן ליף מארה"ב ביבוא אישי

בדיקת רכב 139 דולר

500

מקדמה 2000 דולר בכרטיס אשראי

7373

העברת יתרה לדילר

53581

אגרת יבוא אישי משרד התחבורה

250

תשלום עבור הובלה

13393

מס רכישה

17960

טסט לרכב + לוחיות ישראליות 39+110

149

סה"כ כל העלויות לרכב שנוסע בארץ

93,206

 

השלבים בהליך יבוא אישי:

1. רכישה

2. רישיון יבוא

3. משלוח הרכב

4. תשלום מס ושחרור הרכב

 התהליכים בארה"ב מאד מסודרים ו"מרובעים" תהליך היבוא אורך כחודשיים וסבלנות ועבודה מסודרת הינה מתכון הכרחי להצלחה, לכן גם אנו עובדים כמו אמריקאים באופן מסודר וסבלני.

רכישת הרכב:- אתר  hthttps://www.cars.com/ הוא האתר המועדף עלי, אך גם אתרים אחרים כמו  https://www.cargurus.com/   שווים בדיקה, חלק מהאתרים כמו AUTOTRADER  לא ייתנו להיכנס אם אתם לא מנצלים Virtual IP לדמות שאתם נמצאים בארה"ב. אתר CARS.COM עדיף מכיוון שבדרך כלל קיימת זמינות מידית לCARFAX גם במשרד התחבורה שלנו דורשים אישור זה כך שהחיים פשוטים יותר מדובר באישור רשמי לתקינות הרכב וההיסטוריה המדויקת ביותר שעבר הכל רשום!

אנו כמובן לא נסמוך רק על זה. בכל מקרה מחפשים את הרכב המבוקש במיון לפי מחיר זול וכמובן שבודקים שהכל בסדר. מרחק ההובלה של הרכב חשוב גם הוא. בד"כ בוחרים את הזולים במיוחד מהרשימה. אך אלה שזולים בצורה ניכרת מאחרים הם "פייק" ז"א הם כבר נמכרו ונמצאים שם כדי למשוך קליינטים אבל טלפון אחד פשוט לדילר מגלה שאין שם כלום.

כל הרכישות יהיו תמיד מדילירים מאושרים ובעלי דירוג גבוה ולא רק זה בד"כ נקנה ניסאן ליף מדילר של ניסאן. כאשר נמצא הרכב המבוקש צריך לייצור קשר מהיר חזק ואמין באופן שוטף עם הדילר. כאשר מסכמים על מחיר סופי שכולל טיפול בניירת. הניירת  בהליך יצוא פשוטה בארה"ב אך לא תמיד טריוויאלית לכל דילר כך שעדיף לבחור כזה שביצע זאת קודם, שוב בשיחת טלפון מזהים את הניסיון.

בדיקת הרכב: לפני תשלום כלשהו מומלץ מאד לשלוח מומחים מקומיים לבדיקת הרכב ולקבלת רפורט מדובר בכ150 דולר לבדיקה וזה כמובן לפני ששולם משהו על הרכב.

תשלום מקדמה, חלק מהדילרים יבקשנו מקדמה להראות רצינות אם הדילר דורש ונראה מאד אמין ניתן לעשות זאת.

הדילר שולח לכם חומר לחתימה כאשר הוא מבצע BILL OF SALE  ומנהל את הניירת, לא צריך עורך דין רק לחתום באופן ברור על החומר שנשלח אליכם לסרוק ולשלוח חזרה. צריך לוודא מראש שה"טייטל"  TITLE  זה כמו רישיון הרכב על שמנו בארץ. נמצא אצל הדילר. זהו מסמך רשמי שמראה מי בעל הרכב והמוכר שזה בד"כ חברת לייסנג או סתם אדם שרכב שאת הרכב הוא הבעלים.

אם יש BILL OF SALE  כבר על שמכם ניתן וצריך להעביר את הכסף.  ז"א שכאשר הרכב נבדק וכמובן שחייב להימצא כחדש. הגענו לשלב שצריך לבצע העברה בנקאית רצוי מאד שבנק ישראלי יעביר את הכסף ובדיוק על שם הלקוח הרוכש. שמרו את כל האישורים לכך.

בשלב זה מבחינת הדילר מבחינתו הוא סיים והרכב שלכם הוא כמובן יהיה שמח שתיקחו ממנו את הרכב!  אך רצוי מראש להגיד לדילר שגם אחרי קבלת הרכב על שמכם ותשלום הרכב יישאר אצל הדילר כשבועיים עד לקבלת רישיון היבוא הישראלי בד"כ עדיף שיהיה אצלו ולא זרוק בנמל.

רישיון יבוא:

כאמור לאחר רכישת הרכב צריך לעסוק בניירת הישראלית וקבלת רישיון היבוא. המדריך נמצא כאן:

https://www.gov.il/he/Departments/Guides/personal_import_vehicles_license_guide

ובאמת שהתהליך פשוט למדי וצריך לבצע בדיוק את מה שנדרש מהאתר של משרד התחבורה כאן

https://forms.gov.il/forms/Resources/DowloadSetup/AGFormsDownloadToolbar.htm?formid=yevuishi@mot.gov.il

אם מבצעים את העבודה בצורה מיטבית. קבלת רישיון היבוא לוקח עד עשרה ימים אך אם לא סיפקתם את החומר תוך יומיים תקבלו תשובה שחסר משהו… וכמובן חבל על הזמן שמתבזבז.

משלוח הרכב:- לאחר שנתקבל רישיון היבוא מיידית סוגרים על הובלה בד"כ הגיוני שגם אתם תשתמשו בסוכן שלומי שאדבר עליו, וזה אומר שצריך להוביל את הרכב לניו גרסי. עלויות הובלה לניו גרסי קשורות כמובן למרחק ממנה אבל על כך עוד רגע… נתחיל בכך שיש הרבה אפשרויות להובלה ימית, נתקלתי בארה"ב בחברות שנראות נהדרות רק שהמחיר לא טוב או שהם רוצים להוביל לי את הרכב בRO-RO שזה אומר ROLL IN ROLL OUT מדובר בספינות המיועדות להסעת רכבים שהם כמובן לא רבות ולכן בד"כ זמן העברה ארוך. כמו כן בצורה זאת לפחות פעם אחת מחליפים ספינה והחלפת ספינה אומרת נהיגה ברכב שלכם מספינה לספינה… לא מומלץ כמובן. ועדיף קונטיינר לפחות בהובלה מארה"ב מאירופה כאשר לא מדובר בהחלפת ספינה המצב טוב יותר כמובן.

הקונטיינר מוגן יותר. כאמור לי יש סוכן מומלץ מאד, שמו שלומי, הוא אדם ישר ואמין שגם מתגייס למטרה החשמלית ורואה בה ערך חשוב. הוא כמובן ישר ואכפתי ומסייע מעבר לנדרש  וגם לפחות במקרה שלי הכניס את הרכב שלי לקונטיינר של רכבים נוספים שהביא וכך עלות ההובלה הייתה שווה לעלות בRO-RO בלי סיכונים ותוך קיצור לוח זמנים.

קבלת הרכב בארץ:

כאשר נסגרה ההובלה ובד"כ רק אחרי שהרכב הגיע לנמל משלמים את ההובלה מדובר בכ8,500 ₪ וזה כאמור תלוי במרחק ההובלה היבשתי ואם מדובר בשילוב של הרכב עם רכבים אחרים בקונטיינר.

בשלב זה מקבלים הודעה מתי תגיע הספינה, מחכים ומוזמנים להכין את תהליך היבוא לצורך כך צריך לבוא עם ת.ז. ורישיון נהיגה לאמין המכס שמכין את התיק לקבלת רישומון היבוא.

 רישומון יבוא:

כעת הרכב בארץ, לאחר מספר ימים (פחות משבוע) אמין המכס מוזמן למכס לבדיקת הרכב. עוד לפני זה אמין המכס מכין את רישומון היבוא ודורש את סכום המס שאותו הוא משלם עבורכם מכיוון שמדובר בניסאן ליף במקרה שלי והרכב עלה כ69 אלף ₪ עם הובלה יוצא כ27 אחוז מס ז"א 18,500 ₪ מס.

קבלת הרכב בקונטרם:

לאחר עוד יומיים כאשר הרכב נבדק ע"י המכס הוא משוחרר לקונטרם… בערך מדובר בסה"כ שבוע מהגעתו לארץ כעת הרכב שלכם משוחרר. שלומי מודיע לכם שהניירת מוכנה.  וכעת לכם יש עבודה, אתם צריכים לגשת עם הניירת למשרד הרישוי עדיף לבצע תור אינטרנטי כמובן. שם אתם תקבלו רישיון רכב ומספר (זה כמובן לשלושה חודשים ואח"כ צריך לחזור לבצע טסט לרכב.) .

כעת צריך לשלם את 39 ₪ אגרת רישיון הרכב (הכחול הרגיל שיש לכולם), וללכת להוציא את הרכב. רק שלפני זה לא לשכוח לסדר ביטוח עם סוכן הביטוח שלכם. הולכים CONTRAM במונית רחוב הקדמה 1 אשדוד ומבקשים להוציא את הרכב. לאחר חצי שעה בלבד אם אין תור תסיימו את הניירת של הנמל ונהג יגיע אליכם עם הרכב החדש. (אצלי תיעדתי את הרכב מגיע "אהבה במבט ראשון". כעת צריך ללכת למכון טסטים נמצא ברחוב ליד רק כדי לקבל מספר שלא יעצרו יתפוס אתכם שוטר נוסעים לבית עם מספר אמריקאי… 110 ₪ במכון הטסטים וחצי שעה מעניקים לרכב שלכם מראה כמעט ישראלי.  זהו בהצלחה תיהנו.

כפי שכתבתי אני אשמח לסייע טלפונית. וכן תמורת סכום פעוט אשמח גם לבצע את כל ההליכים מכל אחד שמבקש זאת (בצורה יפה).

אני מקווה שבדרך זאת נחזיר את מראה הרכב החשמלי לכבישי הארץ

בהצלחה גד

47 Responses to הליך יבוא רכב אישי

 • עמית ל says:

  יפה מאוד!
  עלה והצלח!
  בקרוב, בתקוה, אצלנו.

 • פינגבאק: פגישה בפארק אפק יום שישי ב3/11/1 ב13:30 - אנו הירוקים נוסעים כבר בשקל וחצי לליטר חשמל

 • משה ימין says:

  מעוניין ביבוא אישי של נסן ליף 2018 החדשה

  • Gad Amit says:

   משה, ליף 2018 כנראה שלא תגיע אלינו בגלל העדר מערכת TMS אקטיבית ז"א מערכת ניהול לקירור הסוללה. נכון שזה היה אותו מצב גם ב2017 אבל את 2017 הביאו לארץ ואת 2018 בדיוק מהסיבה קרסו לא מביאים.

   • דוד יצחקי says:

    גד שלום .
    האם המערכת tms אקטיבית היא דרישה של משרד התחבורה שכל רכב חשמלי ?
    ובקשר לניסאן ליף 2018 על פי היבואן בארץ הם מתכוון לספק בתחילת 2019 זה מה שנאמר לי במשרד המכירות של היבואן בראשון לציון .

    • Gad Amit says:

     מתברר שגם ב2019 הרכב ללא TMS נורמאלי ניסאן החברה היחידה בעולם שלא מייצרת TMS אקטיבי כעת…וזה לא מתאים למדינה חמה כמו ישראל.
     האם יש אחריות ל8 שנים? עקרונית כן אבל האם לשחק באש ולרכוש רכב שמלכתחילה לקוי בפגם תכנוני משמעותי???

    • Gad Amit says:

     זה מה שנאמר רק שנראה ש2019 לא הביאה בשורות… TMS וניסאן ליף זה שטות ענקית… מלא כתבות ו"קטילות" נגד ניסאן אנו פה במדינה חמה… מאד לא מומלץ להביא רכב חשמלי ללא TMS אקטיבי.
     ניסאן פישלו והדיבור הוא שהם מדברים על זה שזה יקר… .לא שמעתי תלונה כזאת מיצרנים אחרים ואפילו לא האחות רנו שמייצרת סוללה עם TMS ראוי.

 • מכלוף ראובן says:

  האם ניתן לקבל מימון בנקאי ליבוא רכב חדמלי?
  האם יש לך דרך לעזור בנושא?

  • Gad Amit says:

   ביבוא אישי זה בטוח קצת יותר מסובך אבל יחסים טובים עם בנקים מסייע כן מאפשרים אבל זה אישי. אני פה כדי לסייע לא לוקח כסף, פשוט רוצה הרבה חשמליות בארץ

 • אני says:

  האם ניתן לייבא לארץ את השברולט בולט? האם היא עברה רישוי בארץ ותהיה אחריות יבואן רשמי?

  • Gad Amit says:

   לא מיובאת לא עברה רישוי ולא תהיה באחריות… לצערי לא כדאי להיות שפן ניסיונות ולהביא רכב ללא תמיכה של היבואן הראשי… הבולט מעולה לארץ וממש חבל אבל זה המציאות

  • Gad Amit says:

   התשובה הקצרה לא… הם כנראה מייצרים כמות שלא מספקת (על כל רכב שמיוצר הם מפסידים לא מעט כסף) בקיצור אם שברולט לא רוצה לייצר ולא לייצא זה אומר תקיעה…
   חוק רישוי רכב מאפשר לייבא כמעט כל רכב, אך ללכת נגד היבואן זה כמו להשתין מהמקפצה ולא עושים זאת

 • albert says:

  אבל הדגם הזה עדיין לא קיים בארץ זה לא בעיה?

 • רן says:

  מה קורה עם אחריות לרכב?

  האם גם ביבוא אישי יש אחריות יצרן?

  • Gad Amit says:

   כמובן זה חלק מחוק רישוי רכב יבואן רשמי חייב לתת אחריות רק שלא יהיה רכב שלא מיובא באופן סדיר… לא חייב להיות בדיוק אותו דגם

 • רן says:

  היי,

  מה קורה עם אחריות יצרן ביבוא אישי?

 • מאיה says:

  תודה על ההסבר המקיף.
  האם אפשר לעשות ייבוא אישי של טסלה לארץ?

 • אורי says:

  איזה דגמים Plug In ניתן לייבא לארץ?

 • אדי says:

  שלום
  אשמח לדעת אילו מכוניות חשמליות כדאי וניתן להביא לארץ
  תודה

  • Gad Amit says:

   כעת מומלץ או לחכות או במוו I3 וליף 2017 כדאיות הרכבים האלה משמעותית ביחס למה שבמיובא כעת כמו זואי או יונדאי איונק… או כפי שאמרתי לחכות

 • Yoav says:

  Gad, we are planning to be returning residents in 2019. The information we find on-line seems convoluted and self-conflicting. Where is the best place to contact to get definitive answers to questions such as: How many vehicles are we allowed? Can a specific vehicle be imported? What will be the corresponding tax rate? This is timely because with a new EV/plug-in, we might need to complete the purchase before the
  end of the year to be eligible for tax credits. We already own a Chevy Bolt 2017, and are considering to add an SUV like the Outlander Plug-In, or a Tesla (other options being considered as well). Thanks for offering to leverage your experience, we might take you up on that. All the best.

 • רמי says:

  האם אפשר להביא לארץ את bmw i3 with range extender ועדיין להיחשב כרכב חשמלי מלא ?
  תודה מראש
  איזה עוד רכבים חשמליים אפשר לייבא בייבוא אישי

 • אלכס says:

  שלום. האם דרשו ממך להתקין עמדת טעינה בבית? איך אתה מטעין את הרכב?

 • אורי says:

  האם משתלם גם לייבא רכב חדש? מעוניין ליבא את ה BMW i3,

  • Gad Amit says:

   היבואן של הבמוו הוא יבואן מצויין הרווח שלנו משמעותי ביותר כי אנחנו יכולים לקבל את ההנחה האירופאית אך זאת רק אם נבצע ייבוא אישי. לכן זה כל כך כדאי וכלכלי…
   אבל יבוא אישי כשמו … כדאי ורצוי לבצע לבד זה קל ופשוט.

 • עמרי חוברס says:

  הי,
  1. בייבוא אישי של ליף מארה"ב כבר אין את הדרישות של החלפת פנסים ושינויים לתקינה של אירופה?
  2. הבנתי מהערות שלך למעלה שלא ניתן לייבא ליף 2018? האם יש דגם ספציפי: S/SL/SV?

  • Gad Amit says:

   כעת כבר אפשר להביא את הליף 2018 רק שכלכלית הוא ממש לא כדאי… מחיר כמשומש מאד גבוה לדעתי כ24 אלף דולר ולא שווה רכב ללא TMS נורמאלי…
   הליף 2017 ניתן עדין להביא במחיר זול וכדאי (90 אלף שקל בארץ).

 • Regina says:

  מה לגבי תחנת הטעינה הביתית ? ומה לגבי אחריות ?

  • Gad Amit says:

   אחריות ביבוא אישי היא חלק מחוק רישוי רכב. כך שליבואן הראשי כדאי לתת שירות אחרת יפגע… וגם יש לו כדאיות כלכלית כמובן… לגבי טעינה ביתית כולם נגשים
   למשה הידוע והיקר לגבי עמדות טעינה וכל חשמלאי יכול לסייע… דברי איתי 0522626848 אולי אני יכול להמליץ על מישהו באזור.

 • הדר says:

  רמי שאל בקשר לbmw i3 with range extender ולא קיבל תשובה, מצטרף לשאלה.

  • Gad Amit says:

   לא מצאתי את שאלתו של רמי… בכל מקרה BMW I3 הוא רכב נפלא מעולה וחכם מאד ניתן ליבא גם עם REX שזה הRANGE EXTENDER וזה מספיק זול לרכב שנושא את הסמל של במוו… ונוסע פשוט נפלא הREX חכם מאד בכך שהוא רק גנרטור חכם פי 1000 מהVOLT המסובכת שעשו וסוף סוף החליטו שהיא אמנם יוצאת מייצור… מומלץ בחום והמחיר סביר ממש ניתן להתקשר אלי ל0522626848.

 • מיכאל says:

  שלום,
  מעוניין לייבא את הניסאן ליף 2017 לארץ..
  אבל מודאג מהסוללה..
  האם תהייה לי אחריות כלשהי על הסוללה ברכב יד 2 שאקנה?
  מה עלות החלפת סוללה כאן בארץ ? (אם יש מי שמתעסק בהחלפה/תיקון סוללות)
  האם ידוע מה הדרדור הצפוי בטווח עבור סוללה מלאה ( לאחר 4 שנים בהן הסוללה נשחקה)
  תודה,

  • Gad Amit says:

   כידוע צריך לעבור ל2018 כדי לא לעבור את ה24 חודשיים המוקצבים בחוק ליבוא אישי. בכל מקרה סוללה תהיה באחריות אך סוללה של ניסאן ליף נשמרת פחות.
   לדעתי עדיף לרכוש שברולט בולט. המחיר סביר.

 • תמר says:

  יבוא אישי של ליף 2017 הוא של חדשה או של יד2?
  מה לגבי אחריות ושירות בארץ?
  לגבי עמדת טעינה: זה מתקן מיוחד או חיבור ישיר לשקע כלשהו?
  האם יש הסתייגויות אם יש מערכת סולארית בבית?

 • אדי says:

  היי. רכב שמגיע מארה"ב שם מתח החשמל הוא 110V. האם צריך לבצע התאמות שיתאים לטעינה ממקור כוח 220V?
  באופן כללי מה דעתך על מיצובישי PHEV?

 • יהודה says:

  איזה רכב פלאג אין משפחתי משתלם ליבא מאירופה?

  • Gad Amit says:

   אני מסייע רק לרכבים חשמליים מלא או ב.מ.וו I3 שבעצם הוא חשמלי מלא גם בגרסת המנוע שהוא גנרטור…
   בקיצור לא חשמלי לא עוזר… מצטער

  • Gad Amit says:

   למה דווקא מאירופה? אני בעד השברולט בולט ממש אחלה רכב שמתאים לישראל אפשר להגיע ל130 אלף בארץ עם סוללה של יותר מ60 KWH איפה תמצא דבר כזה?

 • אריה says:

  היי שלום,

  ראשית תודה גדולה על הפירוט וההסבר המושקע,
  רציתי בבקשה לדעת, נכון להיום, איזה רכב חשמלי שווה לייבא אם בכלל?

  תודה רבה!

  • Gad Amit says:

   הרכבים שכעת ניתן להביא הם רבים מכיוון שכל רכב חשמלי יאושר מבחינת תקן ירוק גם אמריקאים כמו הבולט ואפילו כדאיות להביא קיה סול מארצות הברית במחיר סביר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

יצירת קשרשם:

דואר אלקטרוני:

טלפון:

פרטים נוספים: