מאמרים אחרונים
ניסאן צוללת טסלה ממריאה

במוו I3 כדוגמה להטבת המס לרכב חשמלי

בוא נעזור לפרסם רכב חשמלי

האם יש מציאות ביבוא אישי?

מחירי יבוא אישי לרכבים חשמליים (יוני 2020)

עיתונאי הרכב - תתעוררו העולם התשתנה

השוואת מארז סוללות

קבוצת וואטסאפ למערכות טעינה

MG מול הGAC סיניות בישראל

הסינים באים וזה טוב מאד לזיהום האוויר בעולם...

אפשר להתחיל לחשוב איזה טסלה להביא...

הקדם תרופה למכה (מס) קבוצת רכישה

ההצעה החשמלית הכמעט יחידה כרגע, אבל בעצם לא רע!!!

האוויר שאנו נושמים

הסיוט של יצרניות הרכב... והעובדה ש96 אחוז מהזמן הרכבים שלנו עומדים בחניה

המהפכה הבאה תחבורה ציבורית ורכב שיתופי

ייצור עולמי של רכבים חשמליים יעבור לסין

מס נסועה אני בעד

הליף של נדב

תיעוד טווח של הניסאן ליף שלי 220 קילומטר

המעבר לרכב חשמלי ע"י יצרני הרכב

שרק יגיע... קיה נירו חשמלית

אני ואשתי, ממוצע טווח ברכב חשמלי

אפשר לייבא EGOLF או BMW דגם I3

הליך יבוא רכב אישי

סקירת רכב ע"י טל שווה לראות

להחליף פלואנס?

פלאג אין וממוצע צריכת דלק לב.מ.וו I8

רנו זואי בארץ אבל בלי הסוללה הגדולה

השפעות עלות הסוללה

עלות סוללה לרכב חשמלי - אופטימיות

ב.מ.וו חשמלית תגיע לארץ

עליה דרסטית במכירת רכב חשמלי בסין

כיצד לעודד רכישת רכב חשמלי

הגדלת טווח - הוספת סוללות לרכב חשמלי

כמה באמת חוסך רכב חשמלי

עשרה רכבים היברידים שבאמת חוסכים כסף

שיקולים לטווח רכב חשמלי

רכב חשמלי, תשובות על 7 השאלות החשובות ביותר...

מלחמה בחשמל המנוהל

האם יש הגזמה ב "חרדת הטווח"

זלזול ברכבים החשמליים

מכירות שיא לניסאן ליף בארה"ב

שווי עלות רכב חשמלי בארה"ב

ירידת מחיר לסוללה חלופית לרכב חשמלי

בקרוב אצלנו - שינוי משמעותי בהצלחת הפצת הרכב החשמלי בארץ

חמישה רכבים חשמליים שכדאי לחכות להם...

מכירות רכב חשמלי בעולם גידול של 100 אחוז כל שנה

החלום החשמלי BMW I3 עם מאריך הטווח

7 סיבות לרכישת רכב חשמלי

עתיד התפתחות הרכב החשמלי במדינת ישראל

הצלחת הרכב החשמלי בנורווגיה!!! מודל לחיקוי ?

הפחתת שווי שימוש לפלואנס חשמלית

ניסאן ליף לא עומדים בביקוש

קבוצת רכישה לניסאן ליף

הליך יבוא רכב אישי

שלום רב,

שמי גד עמית ואני היוזם של אתר זה  www.go4ev.com מטרתי ותקוותי שמדינת ישראל תחזור לרכבים חשמליים במהרה כידוע בצעתי לאחרונה תהליך יבוא אישי מארה"ב של רכב חשמלי ההליך קל ופשוט ומנצל את המענק שמקבל אמריקאי ואירופאי במדינתו. כמו כן אני חייתי בארה"ב והאמינות שם כידוע גבוהה.

אפתח בכך שיבוא אישי כשמו כן הוא ז"א מדובר בהליך אישי פשוט וקל שנארז לאחרונה בצורה ידידותית בהוראות של משרד התחבורה וקובעי המדיניות שם. אם אתם זוכרים את הבטחתו של שר התחבורה הוותיק שלנו ישראל כץ זה בדיוק העניין, הוא הבטיח להוריד מחיר ויבוא אישי זה האמצעי לבצע זאת בצורה ידידותית בהרבה בהשוואה לעבר לדעתי מדובר ממש במהפכה. כאשר ישראל כץ הבטיח שכמו בתקשורת הוא יבצע הורדת מחיר ברכבים הדרך שלו קשורה לחוק רישוי רכב שבו אפשרויות היבוא הוקלו באופן ניכר. בקיצור כאשר מגיע קרדיט נותנים נעשתה פה עבודה טובה ממש! משרד התחבורה הפעיל תהליכים של אוטומציה ובאמת שלא צריך מתווכים מקצועיים.

כדאיות יבוא אישי: תושב אירופאי או אמריקאי מקבל סובסידיה שבארה"ב עומדת כיום לכל הפחות על 7,500 דולר. ברור שקצב ירידת ערך הרכב גבוה יותר בעולם המערבי כך שמקבלים ירידה של לפחות 9,000 דולר יחסית למחיר רכב זהה בארץ. מדובר כמובן בכדאיות משמעותית והיכולת שלנו להרוויח מהמדיניות בארה"ב ובאירופה אמורה לא רק לעשות לנו טוב אלה להיות חכמים!  אני מזכיר שמס על רכב חשמלי עומד על 10 אחוז וביחד עם מע"מ מדובר ב27 אחוז בסה"כ כך שאתם יכולים לבדוק עלות רכב של כ17,000 דולר בארה"ב מה יהיה המס עליו בארץ קחו בחשבון כ16393 שקל להובלה מלאה עד הארץ כולל עלות שחרור ביטוח וכיו"ב להלן הטבלה המדויקת שלי והסכומים המדויקים ששילמתי על הניסאן ליף שלי.

סיכום עלות רכישה ניסאן ליף מארה"ב ביבוא אישי

בדיקת רכב 169 דולר

600

מקדמה 2000 דולר בכרטיס אשראי

6860

העברת יתרה לדילר

53581

אגרת יבוא אישי משרד התחבורה

255

תשלום עבור הובלה

16393

מס רכישה

18348

טסט לרכב + לוחיות ישראליות 39+110

149

סה"כ כל העלויות לרכב שנוסע בארץ

96,186

 

השלבים בהליך יבוא אישי:

1. רכישה

2. רישיון יבוא

3. משלוח הרכב

4. תשלום מס ושחרור הרכב

 התהליכים בארה"ב מאד מסודרים ו"מרובעים" תהליך היבוא אורך כחודשיים וסבלנות ועבודה מסודרת הינה מתכון הכרחי להצלחה, לכן גם אנו עובדים כמו אמריקאים באופן מסודר וסבלני.

רכישת הרכב:- אתר  hthttps://www.cars.com/ הוא האתר המועדף עלי, אך גם אתרים אחרים כמו  https://www.cargurus.com/   שווים בדיקה, חלק מהאתרים כמו AUTOTRADER  לא ייתנו להיכנס אם אתם לא מנצלים Virtual IP לדמות שאתם נמצאים בארה"ב. אתר CARS.COM עדיף מכיוון שבדרך כלל קיימת זמינות מידית לCARFAX גם במשרד התחבורה שלנו דורשים אישור זה כך שהחיים פשוטים יותר מדובר באישור רשמי לתקינות הרכב וההיסטוריה המדויקת ביותר שעבר הכל רשום!

אנו כמובן לא נסמוך רק על זה. בכל מקרה מחפשים את הרכב המבוקש במיון לפי מחיר זול וכמובן שבודקים שהכל בסדר. מרחק ההובלה של הרכב חשוב גם הוא. בד"כ בוחרים את הזולים במיוחד מהרשימה. אך אלה שזולים בצורה ניכרת מאחרים הם "פייק" ז"א הם כבר נמכרו ונמצאים שם כדי למשוך קליינטים אבל טלפון אחד פשוט לדילר מגלה שאין שם כלום.

כל הרכישות יהיו תמיד מדילירים מאושרים ובעלי דירוג גבוה ולא רק זה בד"כ נקנה ניסאן ליף מדילר של ניסאן. כאשר נמצא הרכב המבוקש צריך לייצור קשר מהיר חזק ואמין באופן שוטף עם הדילר. כאשר מסכמים על מחיר סופי שכולל טיפול בניירת. הניירת  בהליך יצוא פשוטה בארה"ב אך לא תמיד טריוויאלית לכל דילר כך שעדיף לבחור כזה שביצע זאת קודם, שוב בשיחת טלפון מזהים את הניסיון.

בדיקת הרכב: לפני תשלום כלשהו מומלץ מאד לשלוח מומחים מקומיים לבדיקת הרכב ולקבלת רפורט מדובר בכ160 דולר לבדיקה וזה כמובן לפני ששולם משהו על הרכב.

תשלום מקדמה, חלק מהדילרים יבקשנו מקדמה להראות רצינות אם הדילר דורש ונראה מאד אמין ניתן לעשות זאת.

הדילר שולח לכם חומר לחתימה כאשר הוא מבצע BILL OF SALE  ומנהל את הניירת, לא צריך עורך דין רק לחתום באופן ברור על החומר שנשלח אליכם לסרוק ולשלוח חזרה. צריך לוודא מראש שה"טייטל"  TITLE  זה כמו רישיון הרכב על שמנו בארץ. נמצא אצל הדילר. זהו מסמך רשמי שמראה מי בעל הרכב והמוכר שזה בד"כ חברת לייסנג או סתם אדם שרכב שאת הרכב הוא הבעלים.

אם יש BILL OF SALE  כבר על שמכם ניתן וצריך להעביר את הכסף.  ז"א שכאשר הרכב נבדק וכמובן שחייב להימצא כחדש. הגענו לשלב שצריך לבצע העברה בנקאית רצוי מאד שבנק ישראלי יעביר את הכסף ובדיוק על שם הלקוח הרוכש. שמרו את כל האישורים לכך.

בשלב זה מבחינת הדילר מבחינתו הוא סיים והרכב שלכם הוא כמובן יהיה שמח שתיקחו ממנו את הרכב!  אך רצוי מראש להגיד לדילר שגם אחרי קבלת הרכב על שמכם ותשלום הרכב יישאר אצל הדילר כשבועיים עד לקבלת רישיון היבוא הישראלי בד"כ עדיף שיהיה אצלו ולא זרוק בנמל.

רישיון יבוא:

כאמור לאחר רכישת הרכב צריך לעסוק בניירת הישראלית וקבלת רישיון היבוא. המדריך נמצא כאן:

https://www.gov.il/he/Departments/Guides/personal_import_vehicles_license_guide

ובאמת שהתהליך פשוט למדי וצריך לבצע בדיוק את מה שנדרש מהאתר של משרד התחבורה כאן

https://forms.gov.il/forms/Resources/DowloadSetup/AGFormsDownloadToolbar.htm?formid=yevuishi@mot.gov.il

אם מבצעים את העבודה בצורה מיטבית. קבלת רישיון היבוא לוקח עד עשרה ימים אך אם לא סיפקתם את החומר תוך יומיים תקבלו תשובה שחסר משהו… וכמובן חבל על הזמן שמתבזבז.

משלוח הרכב:- לאחר שנתקבל רישיון היבוא מיידית סוגרים על הובלה בד"כ הגיוני שגם אתם תשתמשו בסוכן שלומי שאדבר עליו, וזה אומר שצריך להוביל את הרכב לניו גרסי. עלויות הובלה לניו גרסי קשורות כמובן למרחק ממנה אבל על כך עוד רגע… נתחיל בכך שיש הרבה אפשרויות להובלה ימית, נתקלתי בארה"ב בחברות שנראות נהדרות רק שהמחיר לא טוב או שהם רוצים להוביל לי את הרכב בRO-RO שזה אומר ROLL IN ROLL OUT מדובר בספינות המיועדות להסעת רכבים שהם כמובן לא רבות ולכן בד"כ זמן העברה ארוך. כמו כן בצורה זאת לפחות פעם אחת מחליפים ספינה והחלפת ספינה אומרת נהיגה ברכב שלכם מספינה לספינה… לא מומלץ כמובן. ועדיף קונטיינר לפחות בהובלה מארה"ב מאירופה כאשר לא מדובר בהחלפת ספינה המצב טוב יותר כמובן.

הבעיה בהובלות קשורה לתזמון ולוח זמנים בRORO לוקח קצת יותר זמן אבל המחיר זול יותר. הקונטיינר מוגן יותר אבל המחיר יקר.  הוא כמובן ישר ואכפתי ומסייע מעבר לנדרש  וגם לפחות במקרה שלי הכניס את הרכב שלי לקונטיינר של רכבים נוספים שהביא וכך עלות ההובלה הייתה שווה לעלות בRO-RO בלי סיכונים ותוך קיצור לוח זמנים.

קבלת הרכב בארץ:

כאשר נסגרה ההובלה ובד"כ רק אחרי שהרכב הגיע לנמל משלמים את ההובלה מדובר בכ16000 ₪ וזה כאמור תלוי במרחק ההובלה היבשתי ואם מדובר בשילוב של הרכב עם רכבים אחרים בקונטיינר.

בשלב זה מקבלים הודעה מתי תגיע הספינה, מחכים ומוזמנים להכין את תהליך היבוא לצורך כך צריך לבוא עם ת.ז. ורישיון נהיגה לאמין המכס שמכין את התיק לקבלת רישומון היבוא.

 רישומון יבוא:

כעת הרכב בארץ, לאחר מספר ימים (פחות משבוע) אמין המכס מוזמן למכס לבדיקת הרכב. עוד לפני זה אמין המכס מכין את רישומון היבוא ודורש את סכום המס שאותו הוא משלם עבורכם מכיוון שמדובר בניסאן ליף במקרה שלי והרכב עלה כ69 אלף ₪ עם הובלה יוצא קצת יותר מ27 אחוז מס ז"א 18,500 ₪ מס במקרה שלי וזה בגלל שזה מס על מס… יש מס קניה 10 אחוז ועליו מס ערך מוסף ¯\_(ツ)_/¯מעצבן אבל זה מה יש.

קבלת הרכב בקונטרם:

לאחר עוד יומיים כאשר הרכב נבדק ע"י המכס הוא משוחרר לקונטרם… בערך מדובר בסה"כ שבוע מהגעתו לארץ כעת הרכב שלכם משוחרר. שלומי מודיע לכם שהניירת מוכנה.  וכעת לכם יש עבודה, אתם צריכים לגשת עם הניירת למשרד הרישוי עדיף לבצע תור אינטרנטי כמובן. שם אתם תקבלו רישיון רכב ומספר (זה כמובן לשלושה חודשים ואח"כ צריך לחזור לבצע טסט לרכב.) .

כעת צריך לשלם את 39 ₪ אגרת רישיון הרכב (הכחול הרגיל שיש לכולם), וללכת להוציא את הרכב. רק שלפני זה לא לשכוח לסדר ביטוח עם סוכן הביטוח שלכם. הולכים CONTRAM במונית רחוב הקדמה 1 אשדוד ומבקשים להוציא את הרכב. לאחר חצי שעה בלבד אם אין תור תסיימו את הניירת של הנמל ונהג יגיע אליכם עם הרכב החדש. (אצלי תיעדתי את הרכב מגיע "אהבה במבט ראשון". כעת צריך ללכת למכון טסטים נמצא ברחוב ליד רק כדי לקבל מספר שלא יעצרו יתפוס אתכם שוטר נוסעים לבית עם מספר אמריקאי… 110 ₪ במכון הטסטים וחצי שעה מעניקים לרכב שלכם מראה כמעט ישראלי.  זהו בהצלחה תיהנו.

כפי שכתבתי אני אשמח לסייע טלפונית.

אני מקווה שבדרך זאת נחזיר את מראה הרכב החשמלי לכבישי הארץ

בהצלחה גד

105 Responses to הליך יבוא רכב אישי

 • עמית ל says:

  יפה מאוד!
  עלה והצלח!
  בקרוב, בתקוה, אצלנו.

 • פינגבאק: פגישה בפארק אפק יום שישי ב3/11/1 ב13:30 - אנו הירוקים נוסעים כבר בשקל וחצי לליטר חשמל

 • משה ימין says:

  מעוניין ביבוא אישי של נסן ליף 2018 החדשה

  • Gad Amit says:

   משה, ליף 2018 כנראה שלא תגיע אלינו בגלל העדר מערכת TMS אקטיבית ז"א מערכת ניהול לקירור הסוללה. נכון שזה היה אותו מצב גם ב2017 אבל את 2017 הביאו לארץ ואת 2018 בדיוק מהסיבה קרסו לא מביאים.

   • דוד יצחקי says:

    גד שלום .
    האם המערכת tms אקטיבית היא דרישה של משרד התחבורה שכל רכב חשמלי ?
    ובקשר לניסאן ליף 2018 על פי היבואן בארץ הם מתכוון לספק בתחילת 2019 זה מה שנאמר לי במשרד המכירות של היבואן בראשון לציון .

    • Gad Amit says:

     מתברר שגם ב2019 הרכב ללא TMS נורמאלי ניסאן החברה היחידה בעולם שלא מייצרת TMS אקטיבי כעת…וזה לא מתאים למדינה חמה כמו ישראל.
     האם יש אחריות ל8 שנים? עקרונית כן אבל האם לשחק באש ולרכוש רכב שמלכתחילה לקוי בפגם תכנוני משמעותי???

    • Gad Amit says:

     זה מה שנאמר רק שנראה ש2019 לא הביאה בשורות… TMS וניסאן ליף זה שטות ענקית… מלא כתבות ו"קטילות" נגד ניסאן אנו פה במדינה חמה… מאד לא מומלץ להביא רכב חשמלי ללא TMS אקטיבי.
     ניסאן פישלו והדיבור הוא שהם מדברים על זה שזה יקר… .לא שמעתי תלונה כזאת מיצרנים אחרים ואפילו לא האחות רנו שמייצרת סוללה עם TMS ראוי.

 • מכלוף ראובן says:

  האם ניתן לקבל מימון בנקאי ליבוא רכב חדמלי?
  האם יש לך דרך לעזור בנושא?

  • Gad Amit says:

   ביבוא אישי זה בטוח קצת יותר מסובך אבל יחסים טובים עם בנקים מסייע כן מאפשרים אבל זה אישי. אני פה כדי לסייע לא לוקח כסף, פשוט רוצה הרבה חשמליות בארץ

 • אני says:

  האם ניתן לייבא לארץ את השברולט בולט? האם היא עברה רישוי בארץ ותהיה אחריות יבואן רשמי?

  • Gad Amit says:

   לא מיובאת לא עברה רישוי ולא תהיה באחריות… לצערי לא כדאי להיות שפן ניסיונות ולהביא רכב ללא תמיכה של היבואן הראשי… הבולט מעולה לארץ וממש חבל אבל זה המציאות

  • Gad Amit says:

   התשובה הקצרה לא… הם כנראה מייצרים כמות שלא מספקת (על כל רכב שמיוצר הם מפסידים לא מעט כסף) בקיצור אם שברולט לא רוצה לייצר ולא לייצא זה אומר תקיעה…
   חוק רישוי רכב מאפשר לייבא כמעט כל רכב, אך ללכת נגד היבואן זה כמו להשתין מהמקפצה ולא עושים זאת

 • albert says:

  אבל הדגם הזה עדיין לא קיים בארץ זה לא בעיה?

 • רן says:

  מה קורה עם אחריות לרכב?

  האם גם ביבוא אישי יש אחריות יצרן?

  • Gad Amit says:

   כמובן זה חלק מחוק רישוי רכב יבואן רשמי חייב לתת אחריות רק שלא יהיה רכב שלא מיובא באופן סדיר… לא חייב להיות בדיוק אותו דגם

 • רן says:

  היי,

  מה קורה עם אחריות יצרן ביבוא אישי?

  • Gad Amit says:

   התשובה בגוף השאלה… כן ברור, הרכב כמעט חדש יש אחריות יצרן

  • Gad Amit says:

   על פי חוק רישוי רכב יצרן ובעצם היבואן הרשמי חייב על פי החוק לספק אחריות לרכב… היבואן לא מפסיד כמובן הרכב באחריות…

 • מאיה says:

  תודה על ההסבר המקיף.
  האם אפשר לעשות ייבוא אישי של טסלה לארץ?

  • Gad Amit says:

   לא טסלה לא מוכנה ליבוא אישי אין נציגות ולכן רכב יכול לכאורה להיתקע ו/או לנסוע ללא תקינות נאותה. צריך לדבר עם טסלה עצמה

  • Gad Amit says:

   לצערנו לא טסלה צריכה להביא את טסלה ואז יהיה על מה לדבר…. ללא היבואן והיצרן לא ניתן להביא רכב

  • Gad Amit says:

   ללא יצרן ו/או יבואן לא הרכב יכול להיתקע חוק רישוי רכב מאפשר גמישות רבה אבל לא את זה.

  • Gad Amit says:

   לא חוק רישוי רכב מאפשר גמישות אך ללא יצרן ו/או יבואן לא ניתן להביא רכב.

 • אורי says:

  איזה דגמים Plug In ניתן לייבא לארץ?

 • אדי says:

  שלום
  אשמח לדעת אילו מכוניות חשמליות כדאי וניתן להביא לארץ
  תודה

  • Gad Amit says:

   כעת מומלץ או לחכות או במוו I3 וליף 2017 כדאיות הרכבים האלה משמעותית ביחס למה שבמיובא כעת כמו זואי או יונדאי איונק… או כפי שאמרתי לחכות

 • Yoav says:

  Gad, we are planning to be returning residents in 2019. The information we find on-line seems convoluted and self-conflicting. Where is the best place to contact to get definitive answers to questions such as: How many vehicles are we allowed? Can a specific vehicle be imported? What will be the corresponding tax rate? This is timely because with a new EV/plug-in, we might need to complete the purchase before the
  end of the year to be eligible for tax credits. We already own a Chevy Bolt 2017, and are considering to add an SUV like the Outlander Plug-In, or a Tesla (other options being considered as well). Thanks for offering to leverage your experience, we might take you up on that. All the best.

 • רמי says:

  האם אפשר להביא לארץ את bmw i3 with range extender ועדיין להיחשב כרכב חשמלי מלא ?
  תודה מראש
  איזה עוד רכבים חשמליים אפשר לייבא בייבוא אישי

 • אלכס says:

  שלום. האם דרשו ממך להתקין עמדת טעינה בבית? איך אתה מטעין את הרכב?

 • אורי says:

  האם משתלם גם לייבא רכב חדש? מעוניין ליבא את ה BMW i3,

  • Gad Amit says:

   היבואן של הבמוו הוא יבואן מצויין הרווח שלנו משמעותי ביותר כי אנחנו יכולים לקבל את ההנחה האירופאית אך זאת רק אם נבצע ייבוא אישי. לכן זה כל כך כדאי וכלכלי…
   אבל יבוא אישי כשמו … כדאי ורצוי לבצע לבד זה קל ופשוט.

 • עמרי חוברס says:

  הי,
  1. בייבוא אישי של ליף מארה"ב כבר אין את הדרישות של החלפת פנסים ושינויים לתקינה של אירופה?
  2. הבנתי מהערות שלך למעלה שלא ניתן לייבא ליף 2018? האם יש דגם ספציפי: S/SL/SV?

  • Gad Amit says:

   כעת כבר אפשר להביא את הליף 2018 רק שכלכלית הוא ממש לא כדאי… מחיר כמשומש מאד גבוה לדעתי כ24 אלף דולר ולא שווה רכב ללא TMS נורמאלי…
   הליף 2017 ניתן עדין להביא במחיר זול וכדאי (90 אלף שקל בארץ).

 • Regina says:

  מה לגבי תחנת הטעינה הביתית ? ומה לגבי אחריות ?

  • Gad Amit says:

   אחריות ביבוא אישי היא חלק מחוק רישוי רכב. כך שליבואן הראשי כדאי לתת שירות אחרת יפגע… וגם יש לו כדאיות כלכלית כמובן… לגבי טעינה ביתית כולם נגשים
   למשה הידוע והיקר לגבי עמדות טעינה וכל חשמלאי יכול לסייע… דברי איתי 0522626848 אולי אני יכול להמליץ על מישהו באזור.

 • הדר says:

  רמי שאל בקשר לbmw i3 with range extender ולא קיבל תשובה, מצטרף לשאלה.

  • Gad Amit says:

   לא מצאתי את שאלתו של רמי… בכל מקרה BMW I3 הוא רכב נפלא מעולה וחכם מאד ניתן ליבא גם עם REX שזה הRANGE EXTENDER וזה מספיק זול לרכב שנושא את הסמל של במוו… ונוסע פשוט נפלא הREX חכם מאד בכך שהוא רק גנרטור חכם פי 1000 מהVOLT המסובכת שעשו וסוף סוף החליטו שהיא אמנם יוצאת מייצור… מומלץ בחום והמחיר סביר ממש ניתן להתקשר אלי ל0522626848.

 • מיכאל says:

  שלום,
  מעוניין לייבא את הניסאן ליף 2017 לארץ..
  אבל מודאג מהסוללה..
  האם תהייה לי אחריות כלשהי על הסוללה ברכב יד 2 שאקנה?
  מה עלות החלפת סוללה כאן בארץ ? (אם יש מי שמתעסק בהחלפה/תיקון סוללות)
  האם ידוע מה הדרדור הצפוי בטווח עבור סוללה מלאה ( לאחר 4 שנים בהן הסוללה נשחקה)
  תודה,

  • Gad Amit says:

   כידוע צריך לעבור ל2018 כדי לא לעבור את ה24 חודשיים המוקצבים בחוק ליבוא אישי. בכל מקרה סוללה תהיה באחריות אך סוללה של ניסאן ליף נשמרת פחות.
   לדעתי עדיף לרכוש שברולט בולט. המחיר סביר.

 • תמר says:

  יבוא אישי של ליף 2017 הוא של חדשה או של יד2?
  מה לגבי אחריות ושירות בארץ?
  לגבי עמדת טעינה: זה מתקן מיוחד או חיבור ישיר לשקע כלשהו?
  האם יש הסתייגויות אם יש מערכת סולארית בבית?

 • אדי says:

  היי. רכב שמגיע מארה"ב שם מתח החשמל הוא 110V. האם צריך לבצע התאמות שיתאים לטעינה ממקור כוח 220V?
  באופן כללי מה דעתך על מיצובישי PHEV?

 • יהודה says:

  איזה רכב פלאג אין משפחתי משתלם ליבא מאירופה?

  • Gad Amit says:

   אני מסייע רק לרכבים חשמליים מלא או ב.מ.וו I3 שבעצם הוא חשמלי מלא גם בגרסת המנוע שהוא גנרטור…
   בקיצור לא חשמלי לא עוזר… מצטער

  • Gad Amit says:

   למה דווקא מאירופה? אני בעד השברולט בולט ממש אחלה רכב שמתאים לישראל אפשר להגיע ל130 אלף בארץ עם סוללה של יותר מ60 KWH איפה תמצא דבר כזה?

 • אריה says:

  היי שלום,

  ראשית תודה גדולה על הפירוט וההסבר המושקע,
  רציתי בבקשה לדעת, נכון להיום, איזה רכב חשמלי שווה לייבא אם בכלל?

  תודה רבה!

  • Gad Amit says:

   הרכבים שכעת ניתן להביא הם רבים מכיוון שכל רכב חשמלי יאושר מבחינת תקן ירוק גם אמריקאים כמו הבולט ואפילו כדאיות להביא קיה סול מארצות הברית במחיר סביר…

  • Gad Amit says:

   אפשר להביא ליף ובולט במחירים סבירים יחסית הליף קצת פחות מומלצת מהבולט בגלל TMS (העדר קירור סוללה לחום הישראלי) יש עוד רכבים אבל הם פחות אטרקטיביים כלכלית מה דעתך על במוו I3 בעצם בהפרש מול יבוא סטנדרטי זה הרכב היותר כלכלי וכדאי… רכב מצויין עם סמל של במוו במחיר של 150 אלף תלוי במה יש בפנים… דבר איתי גד 0522626848

 • אורן says:

  הי גד,
  איזו חברת שילוח כדאי לקחת? והאם לתת לה לעשות את כל הבלגן הרישומי או שכדאי לעשות זאת בעצמנו? בנוסףֿ, יש אי בהירות לגבי כמות המסוי שצריך לשלם. רכב שלא יוצר בארה״ב מקבל מיסוי שונה אם יובא מארה״ב (לדוגמא קיה/היונדאי)? איך זה הולך?

  • Gad Amit says:

   רק ביומיים האחרונים היו סיפורים על בעיות עם יבואנים קטנים… כך שמומלץ לבד לגמרי שזה קצת התעסקות כמובן ואני בקשר רק עם שרון בוחניק שבעצמו משוגע על חשמליות ושלומי

  • Gad Amit says:

   שרון בוחניק מטפל ברכבים חשמליים בלבד, הוא עם נשמה ירוקה ועושה מעט מאד רווח העיקר שניסע בחשמליות…

 • גל says:

  אני מחפש רכב חשמלי קטן הזול ביותר שאפשר ליבא. יש המלצות?

  • Gad Amit says:

   בגדול כמעט כל דבר אפשר לייבא… זואי זה לא ממש זול אבל יש שוק ויש יבואן… יש ליף, בולט, במוו, שכולם נותנים טווחים מצויינים מיוחד קצת זה הבמוו I3 עם מנוע להארכת הטווח הוא חכם ועליו כן יעלה המחיר בינואר… אפשר לנסות לייבא מהר מהר…

  • Gad Amit says:

   בולט ובמוו I3 מצחיק שגם במוו אבל ניתן להשיג אותם דווקא במחיר כלכלי וכדאי בהחלט ושניהם קטנות

 • אהוד says:

  גדי שלום, האם מדובר רק החשמלי מלא או גם היברידי ופלאג אין

  • Gad Amit says:

   חשמלי מלא המס לא משתנה בכלל… לשמחתי מעלים מס לפלאגאין והיברידי אבל באופן הדרגתי… המס לרכב יוקרה לדעתי צריך להיות מלא

  • Gad Amit says:

   אני מסייע בעיקר לרכב חשמלי טהור… אני נמצא פה לסייע בלבד

 • רמי says:

  היי גד
  ראשית שאפו על המיזם. אתה אלוף !!!
  שנית, מה דעתך על הזואי 2.0 החדשה (טרם מיובאת לארץ) ?

  • Gad Amit says:

   הזואי רכב מעולה… לא כדאי לייבא לבד מכיוון שבדרך כלל הזואי נמכרת באירופה ללא סוללה וקשה מאד להשיג רכב במחיר סביר… מניסיון בקיצור שווה לחכות ליבואן

  • Gad Amit says:

   זואי אחלה רכב שלא מתאים ליבוא אישי כי כל הרכבים שלהם כמעט נמכרים עם סוללה שכורה… זה מונע מהם להיות בשוק של רכבים ליבוא אישי אבל אחלה אופציה לרכב קטן

  • Gad Amit says:

   הזואי החדשה רכב קטן פשוט נחמד מאד מומלץ ואין שום כדאיות ביבוא אישי… ניגשים ליבואן ורוכשים.

 • איציק says:

  שלום גד, תודה רבה על היוזמה והאתר שעודד אותי לבדוק יבוא רכב חשמלי.
  אני חוזר לישראל מארהב וחושב להביא איתי ניסן ליפ 2019 40kw או 62kw .
  נראה שאחרי כל ההנחות והריבייטס (קולורדו) המספרים נראים טוב. האם ישנן מגבלות או בעיות שאני צריך להיות מודע להן?
  תודה!

  • Gad Amit says:

   שום בעיה להביא ליף כל דגם בסדר… המחיר לדעתי יקר יחסית לדגם ארוך הטווח…
   והבעיה של הליף ידועה לכולם העדר מערכת (TMS (THERMAL MANAGMENT SYSTEM בעיה בחום הישראלי….תחשוב אולי על הבולט?
   בכל מקרה בהצלחה רבה

  • Gad Amit says:

   איציק, ליף עקרונית לא מתאימה לארץ בגלל קירור סוללה שתכלס לא קיים!!!
   אני הייתי חושב על בולט שקטנה ממנה, אבל כל אחד לשיקוליו… בעיקר שניסאן פשוט נוסעת טוב ונראית מעולה… רק הסוללה בעייתית.
   או יותר נכון הTMS של הסוללה…

 • Regina says:

  ראיתי עכשיו שיש בחו"ל קיה נירו חשמלית לגמרי (כאן יש רק היברידית ופלאג אין). מה דעתך עליה ?

  • Gad Amit says:

   אחלה רכב ממש,
   אבל גם היבואן הישראלי מת להביא… הם לא מיוצרים בכמות מספיקה… קונה ונירו הבטיחו שיגיעו ב2019 ולדעתי אפילו ב2020 הסיכוי קטן אפשר כן להביא באופן פרטי אבל הרכב עם שם מצויין ולכן המחיר שלו כמשומש מאד יקר בחו"ל…
   זה מעצבן להביא רכב כל כך יקר וגם להיות ראשון וכיו"ב. אבל ניתן להביא בקלות יחסית והכדאיות היא לבולט או במוו I3

 • Regina says:

  מה דעתך על יונדאי קונה חשמלית ?

  • Gad Amit says:

   קונה מעולה פשוט רכב קצת קטן SUV הבעיה שהם לא מיוצרים בכמויות ולכן יד שניה כמו יד ראשונה חדש אותו מחיר… לא ממש כלכלי. אבל אחלה רכב

  • Gad Amit says:

   כתבתי על הנירו תשובה יותר מלאה… גם הקונה מעולה המחיר יקר…

 • אהוד says:

  כתבה מעשירה וכתובה בצורה מעניינית ועניינית
  ככלכלן מעט חסר החישוב הכלכלי נטו
  השוואת מחירי הייבוא לעלות הרכב בארץ
  וכן חישוב העלות לק"מ ביחס למחירי החשמל
  כך שיש מקור להשוואה לרכב דלק/היברידי שעושה 1:12 או 1:20…
  וידוע שמחיר הגלק סביב ה 6.00 ש"ח כך שעלות הנסיעה כיום
  נעה בין 30 אג' להיברידי וכ 50 אג' לרגיל…

  • Gad Amit says:

   אהוד, ראשית ונתחיל בכך רכב חשמלי נוסע במחיר של שקל לליטר חשמל… וזה חישוב שעליו לא דיברתי וגם אתה לא אבל צריך להדגיש כמובן.
   כעת לשאלתך, השוואה בין מחיר בארץ ליבוא אישי. שמע אין כאן צורך בהשוואה מדויקת כפי שאתה מבקש. כי יש כמה חוקים שנותנים יתרון ממשי ליבוא האישי ובעיקר העובדה שביבוא אישי מקבלים את הסובסידיה האירופאית או האמריקאית כי קונים כפי שאני ממליץ כמעט חדש ולא חדש לגמרי. כך תעלה ב.מ.וו I3 לא 40 אלף יורו ויותר אלה פחות מ30 אלף… וכך שברולט בולט תעלה לא 35-40 אלף דולר אלה כ27 אלף דולר. זה כייף לקבל הנחה כפולה…
   בנוסף לכך חוק רישוי רכב 2016 נותן פתרון מלא וביטחון מלא למייבא… האחריות של היבואן הראשי היבוא האישי הוא תהליך פשוט יותר אין נושאים של פנסים כמו שהיה וכיו"ב. בקיצור המשיח כבר פה…

   ולכן לא ממש צריך חישוב מדויק להשוואה מול מחיר יבואן אם זה במוו I3 מדובר ברכב מאובזר לפחות באותה מידה וכמעט ב100 אלף שקל פחות. אם מדובר ברכב נוסף שכפי שאתה מבין אני מאד ממליץ עליו מדובר כמובן בשברולט בולט היא אמנם הגיע לUMI אבל אין ייצור מספיק לספק גם את ישראל אבל מדובר ברכב מעולה 130 אלף שקל בארץ פחות או יותר לרכב מאובזר שנוסע 350 קילומטר… לא רע!!!
   בהצלחה
   גד 0522626848

 • רחמים כהן צמח says:

  האם שווה לייבא יונדאי איוניק חשמלי 2018 משומש מארה"ב ?

 • רמי says:

  שלום ,האם שווה לייבא יונדאי איוניק חשמלית מארה"ב משומשת שנת 2018 ?

  • Gad Amit says:

   תלוי במחיר… יונדאי איוניק טווח קצר מדי סוללה קטנה מחיר גבוה יחסית… זה התשובה שלי לא מה לגבי בולט? שם הכל טוב והכל הפוך… רכב שיש לו כבר הצלחה רק שהם לא מייצרים מספיק לצערי

 • איתי says:

  המספרים שלך לא הגיוניים , כי על ניסן ליף היית אמור לשלם 37.7 אחוז , וזאת מאחר והרכב מיוצר ביפן , לכן יש עוד 7% מס .בגלל שאין הסכם סחר.
  לכן היית צריך לשלם על סכום של ‭74,347‬ שח , מס של 28,028 שח
  איך אתה מסביר את ההפרש?

  • Gad Amit says:

   מדובר בהודעה ישנה ליף ממש לא כדאי להביא המחיר כעת יקר ואין קירור לסוללה… אבל ההסבר המדויק לגבי המפרסום הוא מאד פשוט ליף מיוצרת (עדין) בארצות הברית ולכן ברור שאין 7 אחוז מס מקור… הגיוני לא?

 • אמיר says:

  היי גדי , תודה על הידע שאתה חולק! חשבתי שאולי תדע:
  הבנתי שהיה שינוי בניסן ליף בסוג הסוללה והקירור שלה ב2019 , האם זה מאפשר אחזקה ותחזוקה אצלנו ?
  מה המשמעות של ההתיקרות בייבוא של רכב כזה לארץ מבחינת מחיר , מה ההבדל ?
  דובר על פרויקט של 100 תחנות בהקמת המדינה, מה הצפי ?
  שוקל לייבא כזה או אחר , נראה שהזמן לאט לאט מיטיב עם החשמליות..(?!)

  • Gad Amit says:

   לצערי תבדוק שוב… ניסאן פשוט כסילים ואפילו לא אמרתי מילה על קרסו… אני אשמח שהם ישפרו ולהמליץ בזמנו פרסמתי שהם החליטו לאכזבת כל העולם החשמלי להישאר בקרור פסיבי… כך לא ניתן לבצע טעינה מהירה יותר מפעם אחת במסע… בקיצור מאכזב ביותר

 • צביקה says:

  היי גד

  מעונין ליבא באופן אישי מיני קופר se
  האם ממליץ?
  האם משרד התחבורה מאשר?
  כיצד מבוצע תחשיב המיסים במכס לפי המתווה החדש ?
  תודה

  • Gad Amit says:

   כדאיות כלכלית זה מה שאתה רוצה לוודא… מיני קופר 33 קילווואט ביחס לרכבים כמו 208 חשמלית 50 קילווואט לא לא הגיוני בעיני כאשר האחרונה אמורה להיות באותו מחיר… קצת סבלנות…

  • Gad Amit says:

   צביקה סליחה על חוסר המהירות… המיני קופר נחמדה ממש… אבל לא מתחרה בטווחי נסיעה וכדאיות כלכלית לישראלים הרגילים… כך שאני ממליץ אני ראיתי כעת (שינוי מלפני חודש) שבולט שומרת חזק על מחיר ניתן להביא 2019 ב130 לא מאובזרת מבחינת בטיחות או 145 מאובזרת באופן מלא.. יש יונדאי שניתן להביא מאירופה ב160 אלף או קצת יותר… בקיצור לגבי המיני זה רכב מצוין ומאד כייפי לנהיגה בסגמנט הזה תשקול להביא הבמוו I3 רכב עם טווח יותר גדול ומחיר סביר…

  • Gad Amit says:

   לגבי המכס… זה די פשוט מעל 105 אלף מחיר בחו"ל כל שקל שזה עולה יוכפל ב2 ולא רק ב30 אחוז… פשוט פשוט…

   • יונתן says:

    הי גד, חשבתי שעד סוך 2020 המכס זה רק 10 אחוז עד תקרה של 75 אלף שח ואז מס מלא. האם לא כך?

    • Gad Amit says:

     יונתן, מראשון לינואר 2020 מעל 75000 שקל יש מס יוקרה… ז"א מעבר ל75000 שקל חסכון במס קניה אתה תתחיל לשלם כאילו זה רכב רגיל… מה שיוצא בפועל זה שהמחיר של הקניה של הרכב בחו"ל צריך להיות כ105 אלף שקלים ישראליים עם לא עברת את המחיר הזה לא תגיע למס יוקרה ואם תעבור תשלם ולדעתי די בצדק… רכב יוקרה צריך לקבל מס נוסף… גם עם הוא חשמלי. אבל כך לדוגמה שברולט בולט שאחדים קנו… ללא מס יוקרה… הגיוני לא?

     • יונתן says:

      תודה על התשובה. כן, זה הגיוני שצריך לשלם מס יוקרה. מה שלא ברור לי זה איך אפשר לקנות רכב ב105 אלף ש״ח בחו״ל בלי לשלם את המס הזה, כי חשבתי שהתקרה היא 75 אלף. מאיפה הפער בין 75 ל105 אלף? אולי אני מפספס פה משהו בסיסי.
      תודה על כל המידע המועיל שאתה מספק באתר!

     • Gad Amit says:

      יונתן, כן ברור שאתה מפספס זה די פשוט בעצם…
      ניקח דוגמה מעשית… רכב כמו שברולט בולט 2019 דגם מאובזר מאד עולה כ28 אלף דולר בארה"ב. אחרי עליית הדולר זה יוצא 103 אלף שקל… ז"א אתה בעצם משלם רק 10 אחוז מס קניה במקום 83 אחוז לרכב בנזין רגיל… כך שהרווחת על 103 אלף שקל רק כ73 אלף שקל ולכן אין לך תשלום מס יוקרה… אני יכול להסביר קצת יותר לפרטים בשיחה טלפונית כמובן. בכל מקרה לאותה דוגמה נוסיף עוד 17 אחוז מס קניה ונקבל שעלות הרכב תהיה כ134 אלף שקל לפני הובלה לארץ.

 • רון says:

  לפני חודש עשיתי יבוא אישי של BMW i3s 2019, שהייתה בת 10 חודשים, ברמת הגימור העליונה – ואני מאוד מרוצה ממנה. הטווח בפועל 270 ק"מ והתאוצה… 6.9 שניות ל-100, פשוט תענוג.
  יצא לי על הכביש כולל הכל 168 אלף. יש אחריות יבואן רשמי.

  • Gad Amit says:

   רון אני מאד מאד מאד אוהב את הבמוו I3 יבוא אישי כיום הוא הליך פשוט מאד… וכל הכבוד.
   אני בטוח שתהנה

   • Gad Amit says:

    רק המחיר קצת גבוה גם לדגם S היוקרתי או שאולי ירד קצת המחיר מאז… יש לי פטנטים…

 • ויטלי says:

  ראיתי כמה רכבי טסלה בארץ. אפשר לייבא היום? ראיתי מחר בסיס של 40 אלף דולר, זה הופך אותי לעשיר ומחייב מס יוקרה?

  • Gad Amit says:

   כולם רוצים טסלה גם אני, האם טסלה ב40 אלף דולר זה יוקרה? האם מודל 3 זה יוקרה? לדעתי כן, רכב במידות כאלה בתאוצה כזאת בנוחיות כזאת ברמת בטיחות כזאת זה יוקרה. כעת נסתכל על זה כרכב חשמלי שמשלמים עליו רק 10 אחוז מס קניה האם הפחתת המס לרכב חשמלי צריכה להפוך רכב כזה ללא יוקרה?

   זה שאלה מעניינת מאד. לדעתי למי שיש כסף לשלם על רכב יוקרה חשמלי שיקנה וישלם מס. זה דעתי גם אם הרכב חשמלי. החוק אומר 75 אלף שקל הנחה ללא מס יוקרה ברכב חשמלי. ז"א רכב שעולה עד 104 אלף שקל בחו"ל לפני מס לא יקבל מס יוקרה כלל. ניתן לקנות במחיר 25000 יורו במוו I3 חשמלי ולא לשלם מס יוקרה. אבל החוק מתחשב וגם לרכבי יוקרה נותן הנחה של 75 אלף שקל כי הרכב חשמלי ולא מזהם. חוק טוב לדעתי.

   באופן פרטני טסלה עולה 40 אלף דולר אז כן יש הנחה של 75000 שקל במס ואז מתחילים לשלם מס יוקרה על החלק שמעבר ל104 אלף שקל. כאמור מס היוקרה נחשב למס פרוגרסיבי ולדעתי חכם והגיוני, למי שיש כסף לשלם על רכב יוקרה שישלם גם מס למדינה. לדעתי ממש הוגן גם אם הרכב לא מזהם כלל. בכלל זה הרכב הטוב בעולם ואני סופר ממליץ עליו.

  • Gad Amit says:

   ויטלי, הגבתי לגבי מס היוקרה.
   אני לא חושב שיש אפשרות להביא טסלה לארץ הם קיבלו אישור להביא 20 רכבים בלבד. אבל כן אולי בקרוב, מחכים לאישור שיש להם מוסך שיכול לתת שירות לטסלה. אולי הם מעכבים את האישור כי הם חוששים ולא צריכים לאפשר לנו האזרחים להביא טסלה ביבוא אישי מוזל. אולי? זה די חכם מבחינתם אם זה נכון. ואנחנו נאלצים להמשיך לחכות. בינתיים וזה באמת מדכא. הלוואי שנקבל אישור בקרוב.

  • Gad Amit says:

   יש טסלות שמאושרות באופן ספציפי כיבואן זעיר (מוגבל ל20 רכבים) טסלה תבוא במכה אחת ותביא המון רכבים אבל זה ייקח זמן עד שיעשו עליה.

 • עידן says:

  מעוניין לייבא קרייזלר פאסיפיק היברידית.
  מישהו יוכל לעזור לעזור לי בחישוב האם כדאי?
  מחיר 40000 דולר.

  תודה רבה.

  • Gad Amit says:

   יש לי רעיונות אחרים על מה צריך להביא לארץ… כולם מכירים ירוק ופשוט ז"א חשמלי… אבל תשובה יותר לעניין עבורך עידן… חוקי המדינה מעודדים ירוק במקרה הזה לא חשוב היברידי או פלאג-אין אם המנוע מעל 3000 סמ"ק שום הנחה… ז"א תחשוב שכל דולר בארה"ב כפול בארץ והחישוב די פשוט לאחר שתוסיף הובלה… 40=80 יש לי כמה רעיונות בתחום אבל צריך להתקשר אלי

  • Gad Amit says:

   זה רכב עם מעל 3000 סמ"ק למרות ההיברידות כך שאין שום הנחה… פשוט יוצא יותר כסף זה שיעלה הרבה פחות ביבוא אישי זה נכון וידוע… אבל אני לא מסייע להביא רכבים "מתודלקים" מהסוג הזה.
   ¯\_(ツ)_/¯

 • יובל גולן says:

  גדי שלום
  אם אני רוצה להביא רכב חשמלי חדש לגמרי מגרמניה, במקרה הזה SMART EQ מה הדרך הזולה ביותר להביא אותו פיזית לארץ ומאיזה עיר שם. מצפון גרמניה (המבורגף ברמן) ישר לאניה או מהדרום (מינכן) לאיטליה וכו.
  כמובן שאין לי את ענין המענק שיש שם לרכבים חשמליים אבל מאידך אני גם פטור ממעמ גרמני מלכתחילה.
  דעתך?
  תודה
  יובל גולן

 • אהוד says:

  אני מתעניין ב DS crossback 3, החשמלי.
  היבואן אינו מביא את המנוע החשמלי אלא רק את מנוע הבנזין.
  האם עדיין אפשרי לייבא את הרכב החשמלי?
  ואם כן, האם זה כדאי (לשאלת הכדאיות אני מתייחס לאור העובדה שהיבואן לא ערוך לתת שרות למנוע החשמלי)?

  • Gad Amit says:

   היי אהוד, מה שמיוצר בעולם וקיים אפשר להביא לארץ ביבוא אישי… החוכמה זה לרכוש רכב שמאפשר לך להרוויח סובסידה כפולה (של אירופה במקרה הזה) וגם ירידת ערך לאחר קניה של רכב חדש באירופה מאד משמעותית… אחרת אפשר כמובן כן לרכוש חדש… אבל המחירים חייב להיות ללא סובסידיה. אשמח לבדוק לעומק יותר ספציפית תתקשר אלי ל052-2626848

 • מוטי רז says:

  שלום רב גד,אני מתעניין מאד ברכב חשמלי ודי"נדלקתי" על GM הסיני,יש לך אולי דעה עליו?,
  ניתן לייבא אותו ביבוא אישי??

  • Gad Amit says:

   אני חש שכולם רוצים להשיג רכב חשמלי שמאפשר לנסוע בחמישית מחיר לכל קילומטר אבל במחיר נורמאלי… זה התקווה שלי… פשוט תתקשר
   052-2626848

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר

שם:

דואר אלקטרוני:

טלפון:

פרטים נוספים: