תגובות אחרונות

השוואת מארז סוללות

מחירי יבוא אישי כעת (מרץ 2020)

קבוצת וואטסאפ למערכות טעינה

MG מול הGAC סיניות בישראל

הסינים באים וזה טוב מאד לזיהום האוויר בעולם...

אפשר להתחיל לחשוב איזה טסלה להביא...

הקדם תרופה למכה (מס) קבוצת רכישה

ההצעה החשמלית הכמעט יחידה כרגע, אבל בעצם לא רע!!!

האוויר שאנו נושמים

הסיוט של יצרניות הרכב... והעובדה ש96 אחוז מהזמן הרכבים שלנו עומדים בחניה

המהפכה הבאה תחבורה ציבורית ורכב שיתופי

ייצור עולמי של רכבים חשמליים יעבור לסין

מס נסועה אני בעד

הליף של נדב

תיעוד טווח של הניסאן ליף שלי 220 קילומטר

המעבר לרכב חשמלי ע"י יצרני הרכב

שרק יגיע... קיה נירו חשמלית

אני ואשתי, ממוצע טווח ברכב חשמלי

אפשר לייבא EGOLF או BMW דגם I3

הליך יבוא רכב אישי

סקירת רכב ע"י טל שווה לראות

להחליף פלואנס?

פלאג אין וממוצע צריכת דלק לב.מ.וו I8

רנו זואי בארץ אבל בלי הסוללה הגדולה

השפעות עלות הסוללה

עלות סוללה לרכב חשמלי - אופטימיות

ב.מ.וו חשמלית תגיע לארץ

עליה דרסטית במכירת רכב חשמלי בסין

כיצד לעודד רכישת רכב חשמלי

הגדלת טווח - הוספת סוללות לרכב חשמלי

כמה באמת חוסך רכב חשמלי

עשרה רכבים היברידים שבאמת חוסכים כסף

שיקולים לטווח רכב חשמלי

רכב חשמלי, תשובות על 7 השאלות החשובות ביותר...

מלחמה בחשמל המנוהל

האם יש הגזמה ב "חרדת הטווח"

זלזול ברכבים החשמליים

מכירות שיא לניסאן ליף בארה"ב

שווי עלות רכב חשמלי בארה"ב

ירידת מחיר לסוללה חלופית לרכב חשמלי

בקרוב אצלנו - שינוי משמעותי בהצלחת הפצת הרכב החשמלי בארץ

חמישה רכבים חשמליים שכדאי לחכות להם...

מכירות רכב חשמלי בעולם גידול של 100 אחוז כל שנה

החלום החשמלי BMW I3 עם מאריך הטווח

7 סיבות לרכישת רכב חשמלי

עתיד התפתחות הרכב החשמלי במדינת ישראל

הצלחת הרכב החשמלי בנורווגיה!!! מודל לחיקוי ?

הפחתת שווי שימוש לפלואנס חשמלית

ניסאן ליף לא עומדים בביקוש

קבוצת רכישה לניסאן ליף

גינרגי מידע לגבי הטענה ביתית

EV net group לא לחזור על טעויות

בטר פלייס נסגרת

מחיר הניסאן ליף 2013 ירד משמעותית

טויוטה פריוס פלאג-אין בישראל

השוואת מארז סוללות

חברת AVL עוסקת  בטכנולוגית סוללות לרכב חשמלי. החברה מבצעת גם השוואות בין מארזי סוללות לרכב חשמלי כאשר בקישור הבא מתבצעת השוואה בין מארז הסוללות של 

התוצאות כמובן מראות יתרון ברור לטסלה שכידוע מובילים בתחום מארזי הסוללות ניצול אנרגיה למשקל ועוד.

ההשוואה היא בין טסלה 3, יונדאי קונה ושברולט בולט.

מחירי יבוא אישי כעת (מרץ 2020)

כתוצאה מירידת היורו החלטתי לבדוק מה עלות רכבים חשמליים וכדאיותם ביבוא אישי, המחיר כולל עלות סיוע…

החלטתי למקד את הבדיקה ברכבים משנת 2019, אך ברור שבקרוב יתחיל להיות אטרקטיבי גם שנת 2020.

הבולט מארצות הברית 60 KWH טווח 380 קילומטר. מחיר רכב מאובזר פרימייר 148,000 בארץ 

הבולט הלא מאובזר גם עם KWH 60  (לדעתי פחות מומלץ ללא מערכות בטיחות חיוניות שעובדות בבולט באופן מושלם) 130,000 בארץ.

לגבי הבולט צריך לזכור שמדובר ברכב מייצור מקומי לכן אין 7 אחוז עלות נוספת למדינת מקור.

מארצות הברית: יונדאי איוניק  הדגם עם 28 KWH עולה 110,000 נוסע בארץ.

האיוניק לא מיוצרת בארצות הברית לכן צריך להוסיף 7 אחוז מס מקור, המחיר שנתתי זה לרכב שנוסע בארץ כולל כל העלויות כמובן.


 

מאירופה הקונה: שני דגמים הדגם עם 39 KWH עולה 132,000 והדגם עם 64 KHW טווח 400 קילומטר עולה 154,000.

הקונה עדין לא מיוצרת באירופה ולכן צריך להוסיף 7 אחוז מס מקור, המחיר שנתתי זה לרכב שנוסע בארץ כולל כל העלויות כמובן.

 

מאירופה BMW I3: כאן החלטתי להתמקד רק ברכב עם כל מערכות הבטיחות, פשוט לא כדאי ללא… הסוללה 42.2 KWH.

מצאתי שלאחרונה ניתן למצוא את הרכב הנ"ל במחיר של כ- 141 אלף שקל. 

כתוצאה מהעלות הנמוכה זה גם הרכב שאני ממליץ בעיקר בגלל היחס שבין המחיר בארץ למחיר בחו"ל וגם כי התמורה ממש שווה.  כאשר זוכרים שמדובר בBMW. לדעתי הסיבה למחיר האטרקטיבי הוא שלרכב שנת 2019 לא מגיעים למס היוקרה. ומקבלים את הסובסידיה האירופאית וללא מס מקור. מצד שני  הBMW לא באותו טווח של רכבים כמו הבולט והקונה אבל כידוע זה ליגה אחרת באיכות רכב מעולה.

אני כמובן אשמח לסייע.

קבוצת וואטסאפ למערכות טעינה

אני בטוח שנושא טעינת רכבים חשמליים הינו נושא חשוב ביותר.

לא קל לשנות הרגלים  גם לקבוצת וואטסאפ, אבל אני משוכנע שבסופו של דבר קיימת כדאיות לרכז תקשורת בתחום הטעינה בהשוואה למידע על רכבים חשמליים… כך שכל נושא יזכה לתשומת הלב המרבית.

לכן נפתחה קבוצה שנקראת טעינה חשמלית. להלן הקישור 

https://chat.whatsapp.com/KjDcvcnLHXbGZFAh1wUAmz

MG מול הGAC סיניות בישראל

כל המערכת, ההשקעה בפרסום רכב חשמלי, היכולת לזמן נסיעת מבחן און ליין ובקלות. יש תחושה של מקצועיות. אין ספק הסיניות כבר פה ועבורי זה הגשמת חלום לא פחות. "העם דורש רכב חשמלי". סיסמא יפה זו של MG חכמה ונכונה כי לנסוע בשישית מחיר לכל קילומטר ובדרך למנוע זיהום ולהקטין את התלות בבנזין שכולנו יודעים מאיפה מגיע זה באמת משימה לאומית שנדרשת ע"י כולנו.

MG מותג בריטי ידוע נרכשה על ידי הסינים  SIAC MOTOR הינה יצרנית גדולה ומשמעותית בסין והמטרה שלהם וגם של GAC זהה. להיות יצרנים משמעותיים בעולם.  לא ברכב בנזין אלא ברכב חשמלי. בסין קיים ניסיון משמעותי בייצור רכב חשמלי. בשנת 2018 יותר מחצי מהרכבים החשמליים בעולם יוצרו ונמכרו בסין. אך לאחר מניעת הסובסידיות (הם עברו לשיטת המקל העדיפה והחכמה יותר. כעת מוגבל מכירת רכב בנזין מזהם באזורים משמעותיים בסין באמצעות מניעת רישיונות רכב). כל זה גרם לירידת בביקוש וכך הפך עודף הייצור בשנת 2019 להיות משמעותי ואנחנו כאן בישראל מרוויחים, גם בגלל מדינתנו הקטנה והמתאימה לרכב חשמל באופן מושלם וגם מכיוון שהסינים כרגע רוצים לבדוק יצוא של רכבים אלו לשוק הגלובאלי  ולחדור לאירופה וארה"ב. ובישראל יש הכל, לכן ההתאמה מושלמת. 

בנוסף הסינים מחויבים באמת לקיצוץ בזיהום האוויר עבורם זו משימה לאומית. והם אמנם אמורים לשנות סדרי עולם בתחום הרכב הנקי. ומי שלא יוביל ייעלם וכן אני מדבר על ענקיות הרכב העולמי. מי שלא יוביל ייעלם. מי שלא ייקח את הסינים ברצינות בתחום הזה יחטוף חזק. 

עד כה מאות מכוניות MG הוזמנו ע"י לקוחות ישראליים חברת GAC נכנסה גם היא חברת ענק שמייצרת עבור טויוטה מכוניות בכמות ענק זוכה בפרסים ומתחרה בדיוק על אותם נהגים שעוברים לרכב חשמלי כאן בישראל. וכן גם להם יש מה להגיד כאשר החוכמה של הGAC היא היכולת לתת הצעה מפתה כנראה לא פחות מההצעה של MG. 

נסיעת מבחן ברכב MG

זה בדיוק הזמן לספר לכם מה אני חושב על הMG מול הGAC וזה יכול להיות קצת מפתיע. נתחיל בהזמנת נסיעה שעשיתי ביום שלישי, כבר ביום חמישי הוזמנתי ע"י מערכת האונליין של MG תענוג לסרוק את רישיון הנהיגה בטלפון הנייד ולהגיע למשרדים ליד איקאה ראשון לציון. להתקבל ע"י נציגה שמוכנה לקחת אותך תוך דקות לנסיעת מבחן. רויטל הנציגה הסבירה הכל על הרכב וגם על העסקה באופן מקצועי ונעים.

כבר שמעתי חברים שמספרים שהרכב קצת קשוח במתלים וזה יחסית כמובן לGAC הנסיעה בGAC קצת יותר נוחה גיהוץ הכביש עדין יותר אבל ממש בקצת. כל דבר שראיתי בGAC נראה דומה מאד לMG. כיסא נהג מכוון חשמלית ויכולות דינמיות לתאוצה ממש דומות וכמובן טובות יותר בהשוואה לרכב בנזין מקביל. אבל בצדק הם לא הגזימו ולדעתי יש הגבלה אלקטרונית גם בתאוצה לשני הרכבים. אבל אין ספק הMG למר ישראלי, היא חבילה מושלמת, ההצעה הרלוונטית כרגע מאפשרת במחיר 143 אלף שקל לקבל עמדת טעינה, רויטל אמרה שהעמדה שווה 6000 שקל אבל כמובן שאני יודע שניתן להשיג יחידות כאלה בסביבות חצי מהמחיר הזה.  אבל זה נושא זניח יחסית. מה שראיתי זה חבילת אבזור מרשימה כולל גג נפתח חשמלית. מערכות תומכות נהיגה טובות ברמה אירופית. יש שטוענים שיש יותר מדי צפצופים אבל לדעתי מתרגלים. רויטל הסבירה כאשר אתה רואה קווי תכלת המערכת מזהה את גבולות הנתיב ותקבל התרעה המערכת תכוון את ההגה במידה ואתה סוטה מהנתיב. מערכות אלו טובות מספיק ומעניקות אפשרות לביטחון עודף יחסית לGAC שרק יכול להתריע.  

אז אמרנו הMG הוא רכב ראוי מתאים למר ישראלי כמו כפפה ליד אז איך משתווה אליו הGAC. לדעתי משתווה לגמרי. קודם כל נפגשים עם מקדמי מכירות מקצועיים ובאווירה אפילו עדיפה על זו של MG הם יודעים הכל על הMG המתחרה והם לא מנסים לספר דברים גרועים אבל בצדק משווים וההשוואה של הדיל במקרה של הGAC לא רעה כלל. ראשית הרכב לדעתי קצת יפה יותר רק חבל שאין רצועות RACK על הגג שייפו אותו עוד יותר כפי שיש בMG. 

הישיבה מאחורה קצת יותר נוחה למבוגר גובה 180 בהשוואה לMG ומקדימה אפשר להגיד זהה. גם ההגה כאן מתכונן רק למעלה ולמטה אבל לי הוא היה מדויק בתנוחת נהיגה מושלמת. וכך גם כיסא הנהג שמתכונן חשמלית.

כאמור בGAC מותקן מובילאיי שרק מתריעה כך שהMG פה מנצח. אבל המערכת עובדת יפה לא מטרידה יחסית. עמית הנציג המקצועי והמאד נחמד הסביר שמינואר השנה 6 כריות אוויר לא מספקות לציון בטיחות גבוה כפי שיש גם בGAC. רק מערכות דינמיות הם אלו שנותנות את הציון הגבוה יותר לMG. בכל מקרה יפה שבישראל נותנים ציון יותר גבוה למערכות דינמיות ולדעתי הם כמובן עדיפות ושאפו למשרד התחבורה שמעודכן ואפילו שומר עלינו.

הנהיגה רק בקצת יותר נעימה יותר בהשוואה לMG לא משמעותי אבל כן הGAC נוסע טוב, מצד אחד זריז ומצד שני מרגיש בטוח יושב טוב תנוחת נהיגה טובה. ראות טובה מגהץ היטב. הIPEDAL עובד היטב ומאט את הרכב בצורה משמעותית תוך יצירת רגנרציה תוך שיפור טווח וחסכון כספי.

נסיעת מבחן בGAC

אז מה חסר לנו בGAC כמעט כלום המחיר קצת זול יותר מהMG רק 139 אלף שקל.  וניתן לייחס זאת למערכת הבטיחות. אבל הסוללה שלנו כמעט 20 אחוז יותר גדולה אומר לי הנציג עמית. וזה כבר באמת משמעותי 54.75 קילוואט בGAC ביחס ל44.5 בMG הבדל משמעותי  ביותר, רק שבMG יש טעינת DC מהירה ובGAC לא. אז מה יותר חשוב? 

התשובה שזה כמובן תלוי בצרכים, אם נוסעים המון פעמים לטווחים גדולים היכולת לטעינה מהירה הופכת להכרחית. אבל אם הנסיעות יכולות להיות מתוכננות יתרון הטווח המוגדל חשוב הרבה יותר. רכב כמו הGAC מאפשר טווח של לא פחות מ99 אחוז מהנסיעות הרגילות. לדעתי אחרי התנסות בפועל הרוב הגדול יעדיפו טווח ולא יזדקקו לטעינת DC כלל.

החבילה של הGAC כוללת תחזוקה ל3 שנים ומאפשרת לקבל רכב פעם בשנה לשבוע חינם כדי לנסוע לאילת ומצד שני למישהו מהמרכז לנסוע לצפון הGAC נוח יותר. הוא מכסה כל טווח ובלילה לאחר הטיול המהנה בצפון. ניתן להטעין בצימר (נא לוודא מראש וזה לא יעלה יותר מ30 שקל :lol: ) ל100 אחוז טעינה במשך הלילה. שקע כוח למכונת כביסה טוב מספיק לטעינה לילה בהספק של 16 אמפר. אז כן לדעתי לרובנו הטווח יהיה חשוב יותר, ובכלל כדאי לזכור טעינה מהירה אינה בריאה אם נעשית באופן יום יומי. 

לסיכום אני חושב שהדבר המפתה ביותר בהצעה של GAC היא היכולת להחליף רכב. מדובר בהצעה כמעט מהפכנית בעולם הישראלי ובעיקר כאשר הדבר מגיע מנציגת טויוטה ולקסוס.  אני אישית, לא הייתי שוקל כלל לרכוש רכב לא חשמלי כך שפשוט אם הייתי רוכש GAC הייתי מחכה לAION ומשפר לרכב יותר יוקרתי בהמשך אם זה יהיה כדאי. בינתיים שתי ההצעות טובות וחוסכות כסף משמעותי תוך קפיצה לעולם הנוחות. נהיגה שקטה ונעימה, תאוצה טובה משמעותית, לא נוגעים יותר בבנזין, כמעט שאין עלויות תחזוקה. וכך יוצא בשישית מחיר לכל קילומטר. כך שהחסכון הוא מידי והופך להיות משמעותי לאלה שנוסעים הרבה, כמה משמעותי?

לאלה שנוסעים הרבה תחשבו שרכישת הרכב הופכת להיות בחינם! שמעתם טוב בחינם!!! תעשו את החשבון תגלו שאני צודק… ממש אחרית הימים.

הסינים באים וזה טוב מאד לזיהום האוויר בעולם…

לסינים יש מחויבות להפחתת הזיהום והם מחויביים לרכב חשמלי

בואו נחשוב על זה לרגע, מה האפשרויות שלהם?

להתחרות בטויוטה, פולקסווגן, רנו פזו ועוד בעוד רכבי בנזין מזהמים? טפשי ממש אין להם סיכוי.

בשנת 2018 רכישת רכבים חשמליים בכל העולם ביחד הייתה פחותה מהרכישות בסין לבד… רוב רובם של הרכבים מייצור מקומי…

כעת לסינים יש עודף ייצור של רכב חשמלי וזאת אחרי שהפכו בחוכמה רבה את שיטת הגזר אצלם (סובסידיה) לשיטת המקל… השיטה הסינית שהם מקשים על קבלת מספר לרכב בנזין…

זה עובד מצויין, טוב יותר מלתת סובסידיה שמעוותת את ההגיון כמו בארה"ב שפתאום לטסלה אין סובסידה דווקא בגלל שמכרה המון מכוניות חשמליות… מגוחך הגיון הפוך לדעתי.

אז מה שאנחנו רואים זה תחילת ניסיון למכור חשמליות בעולם, שום חברה לא תצליח לעמוד במחיר הסיני ואפילו האיכות הסינית משתפרת פלאים כל רגע שעובר הם מנוסים יותר מעתיקים כרגיל את מה שצריך ואפילו משפרים בעצמם. כך שכל הסיכויים שרכב הסיני יעשה מהפכה לא רק אצלנו בקטן אלה בכל עולם הרכב החשמלי…

ואני אופטימי ביותר. 

אפשר להתחיל לחשוב איזה טסלה להביא…

סוף סוף טסלה

לא רוצה להבטיח כלום אבל כבר כעת ניתן לדעתי להתחיל לרכוש טסלה ולבצע בדיקת אפשרות ליבוא אישי.

לדעתי טסלה ברכישה ישיראה בארץ תעלה 250 אלף. ניתן להרוויח את הסובסידיה האמריקאית שכרגע כמעט אפס לטסלה אבל מצד שני יש הנחה לרכב שנמכר בארה"ב כך שבסה"כ מדובר בהנחה משמעותית ביבוא אישי. המחיר אמור להיות 200 אלף שקל… וכן אני מתכוון לאחר מס היוקרה שהקפיץ את המחיר משמעותית.

המחיר של טסלה כמעט חדשה בארה"ב הוא כ37000 דולר במחיר כזה 200 אלף שקל יספיקו לנסוע על הרכב בארץ (דגם 2019) 

אז זה הזמן לזוז מי שרוצה שיתקשר

הקדם תרופה למכה (מס) קבוצת רכישה

חברים זה פעם ראשונה שאני ממש משתגע ויוצא מהכלים כדי לפעול ולעשות משהו שיכול לסייע לפני רע הגזירה…

תקראו את הכתבה הזאת ותבינו…

הפעם אני ממש מנסה לפעול לפני ראשון לינואר, יצרתי מזמן קשר עם בחור ישראלי בגרמניה שנמצא בתחום והוכיח לי כבר שהוא אמין ויכול לקבל הנחה משמעותית לרכבים חדשים. מדובר ביבוא אישי בהנחות משמעותיות אבל לפחות לעשרה רכבים אני ממליץ על רכבים מיבואן אחד בלבד ב.מ.וו ואני חושב שניתן להזמין שני סוגי רכבים שיפגעו בראשון לינואר מדובר בב.מ.וו 330E מאובזרת רכב פלאג-אין מעולה. לדעתי בכ- מ260 אלף שקל לכל היותר. ובב.מ.וו I3 שניתן לקבל במחיר של כ210 אלף שקל לכל היותר כאשר מדובר ברכבים מאובזרים עם שמירת נתיב אקטיבי וכיו"ב. כל רכב נבנה במיוחד לפי הספציפיקציות של המזמין כולל צבע, מושבים, צמיגים וכיו"ב הרכבים הנ"ל עולים לפחות 90 אלף יותר אצל היבואן ואחרי ראשון בינואר יעלו כנראה כ-200 אלף שקל לפחות יותר ממחיר היבואן. אם אתם ממש רוצים להזמין רכב בפועל אשמח אם תתקשרו אלי לגד בטלפון 0522626848.

ההצעה החשמלית הכמעט יחידה כרגע, אבל בעצם לא רע!!!

כאשר בודקים באופן יסודי את האפשרויות לרכישת רכב חשמלי כעת בארץ נתקלים במעט מאד אפשרויות.

יש תקווה לעתיד עם רכבים סינים שונים ובוודאי יונדאי קונה וקיה נירו שאמורים להגיע עם סוללה 64 ראויה ומספקת. אבל עדין לא ניתן להביא רכבים אלו וגם המחיר הצפוי יכול להיות בעיתי למרות שמדובר ב10 אחוז מס קניה בלבד. על סמך הניסיון כמובן.

אז בואו נעשה בדיקה קצרה, אילו רכבים ניתן להביא לארץ כעת:

1. ניסאן ליף 2017 שהייתה אטרקטיבית ביותר ליבוא אישי כבר ישנה מדי ליבוא הדגם החדש יקר ולא מגיע ע"י היבואן כך שיבוא אישי יעלה כ140 אלף בנוסף לכך למרות שהביקורות מעולות על ההנאה מהנהיגה ברכב, לא כך מבחינה טכנית כאשר הסוללה ללא קירור אקטיבי ולכן לא ממש מתאימה לארץ. 

2. אני מדלג על הרכבים היוקרתיים יגואר ואאודי לא אמורים להיות רכבים שאני אישית יכול להמליץ, לא במחירים כאלה כמובן ולא לרוב עם ישראל החפץ לנסוע ברכב חשמלי שפוי. 

3. יונדאי איוניק קיימת כאופציה אצל היבואן, אך הסוללה קטנה והביצועים לא רעים יחסית לסוללה הקטנה  אבל ב160 אלף שקל לטווח כזה  למה?

4. רנו זואי קיימת, זאת  אופציה היחידה ביבוא רשמי מסודר שניתן להגדיר "כאופציה סבירה". הרכב פשוט אבל יעיל במחיר של כ140 אלף שקל עושה עבודה סבירה יחסית למחיר. כאמור לא קניה מעולה, אבל ניתן להיכנס לסוכנות ולהזמין וזה האופציה היחידה שניתן לפחות לשקול לעניות דעתי.

5. ומה לגבי  במוו I3 זה כבר מעניין… הרכבים החצי יוקרתיים כמו הI3 מפסידים המון ערך בשנה שנתיים הראשונות ולכן פתאום הופכים לאפשרות פיננסית רלוונטית ממש. ואיכות הרכב והנהיגה פשוט פנטנסטים. נוסיף לזה את הסובסידיה האירופאית שניתן להרוויח עם עושים יבוא אישי ופתאום רואים שהרכב הזה יכול לעשות עליה במחיר של 150 אלף שקל, לרכב שנוסע בארץ. בהשוואה לחדש מהיבואן 250 אלף שקל (תלוי באופציות כמובן). לדעתי הפרש של 100 אלף שקל מצדיק רכישה של דגם בגיל שנה, בעיקר כאשר ניתן להביא רכב כמעט חדש. בנוסף הליך היבוא אישי פשוט מתמיד. (ראו הסברים בפוסט קודם שכתבתי כיצד לבצע יבוא אישי) לכן זה הרכב המומלץ לדעתי. יש אפילו אופציה להביא את הרכב עם מאריך טווח כמעט באותו מחיר. אני ממליץ מאד וכרגיל מסייע למעוניינים.

6. האפשרות המומלצת השניה היא להמתין כמובן.

 

 

האוויר שאנו נושמים

חשוב מאד לעודד ולבצע מעקב לאיכות האוויר אותו אנו נושמים. וכמובן לשאוף לשיפורו.

אנחנו כולנו יכולים לסייע.

ההרצאה הקצרה מTED כאן מתארת את החשיבות והצורך במעקב איכות האוויר. כך לדוגמה, אנו יכולים לבחור מסלולים פחות מזוהמים ולעשות את המקסימום לשיפור הידע בנושא. תוך שאיפה להגברת המודעות,  ובסופו של דבר להביא לשיפור איכות האוויר ולדרישות למניעת זיהום ומניעת כניסת רכביים מזהמים למרכזי הערים, התוצאה שיפור שכל כך נדרש לבריאות שלנו ושל ילדנו.

הקישור כאן, מאפשר להרשם ולרכוש מערכת אישית למעקב איכות האוויר בהצלחה.

הסיוט של יצרניות הרכב… והעובדה ש96 אחוז מהזמן הרכבים שלנו עומדים בחניה

הסיוט של יצרניות הרכב יכולה להיות התקווה של תושבי הערים וקיצור פקקים משמעותי.

תחבורה ציבורית אמינה ביחד עם שיתוף נסיעה ושכירות רכבים ייפגעו בתעשיית הרכב המסורתית בצורה אנושה.

וזאת עוד לפני ההתייחסות לרכבים חשמליים אמינים שלא מתקלקלים והמעבר לנהיגה אוטונומית. כמו במוסקבה. המעבר ממודל בעלות למודלים אחרים תלוי רק בתנאים ואנו נמצאים ממש בתחילת המהפכה. השינוי הצפוי מהיר ואמור להיות הרסני ליצרניות הרכב.

יצירת קשר
שם:

דואר אלקטרוני:

טלפון:

פרטים נוספים: