מאמרים אחרונים

ניסאן צוללת טסלה ממריאה

במוו I3 כדוגמה להטבת המס לרכב חשמלי

בוא נעזור לפרסם רכב חשמלי

האם יש מציאות ביבוא אישי?

מחירי יבוא אישי לרכבים חשמליים (יוני 2020)

עיתונאי הרכב - תתעוררו העולם התשתנה

השוואת מארז סוללות

קבוצת וואטסאפ למערכות טעינה

MG מול הGAC סיניות בישראל

הסינים באים וזה טוב מאד לזיהום האוויר בעולם...

אפשר להתחיל לחשוב איזה טסלה להביא...

הקדם תרופה למכה (מס) קבוצת רכישה

ההצעה החשמלית הכמעט יחידה כרגע, אבל בעצם לא רע!!!

האוויר שאנו נושמים

הסיוט של יצרניות הרכב... והעובדה ש96 אחוז מהזמן הרכבים שלנו עומדים בחניה

המהפכה הבאה תחבורה ציבורית ורכב שיתופי

ייצור עולמי של רכבים חשמליים יעבור לסין

מס נסועה אני בעד

הליף של נדב

תיעוד טווח של הניסאן ליף שלי 220 קילומטר

המעבר לרכב חשמלי ע"י יצרני הרכב

שרק יגיע... קיה נירו חשמלית

אני ואשתי, ממוצע טווח ברכב חשמלי

אפשר לייבא EGOLF או BMW דגם I3

הליך יבוא רכב אישי

סקירת רכב ע"י טל שווה לראות

להחליף פלואנס?

פלאג אין וממוצע צריכת דלק לב.מ.וו I8

רנו זואי בארץ אבל בלי הסוללה הגדולה

השפעות עלות הסוללה

עלות סוללה לרכב חשמלי - אופטימיות

ב.מ.וו חשמלית תגיע לארץ

עליה דרסטית במכירת רכב חשמלי בסין

כיצד לעודד רכישת רכב חשמלי

הגדלת טווח - הוספת סוללות לרכב חשמלי

כמה באמת חוסך רכב חשמלי

עשרה רכבים היברידים שבאמת חוסכים כסף

שיקולים לטווח רכב חשמלי

רכב חשמלי, תשובות על 7 השאלות החשובות ביותר...

מלחמה בחשמל המנוהל

האם יש הגזמה ב "חרדת הטווח"

זלזול ברכבים החשמליים

מכירות שיא לניסאן ליף בארה"ב

שווי עלות רכב חשמלי בארה"ב

ירידת מחיר לסוללה חלופית לרכב חשמלי

בקרוב אצלנו - שינוי משמעותי בהצלחת הפצת הרכב החשמלי בארץ

חמישה רכבים חשמליים שכדאי לחכות להם...

מכירות רכב חשמלי בעולם גידול של 100 אחוז כל שנה

החלום החשמלי BMW I3 עם מאריך הטווח

7 סיבות לרכישת רכב חשמלי

עתיד התפתחות הרכב החשמלי במדינת ישראל

הצלחת הרכב החשמלי בנורווגיה!!! מודל לחיקוי ?

הפחתת שווי שימוש לפלואנס חשמלית

ניסאן ליף לא עומדים בביקוש

קבוצת רכישה לניסאן ליף

ניסאן צוללת טסלה ממריאה

ניסאן ליף מראה סימני קריסת במכירות. ככל הנראה כתוצאה מכשלים טכנים חמורים בתכנון טכנולוגיה של מערכת האיקלום של הסוללה. ניתן לראות שירידת המכירות הינה בהיקף חסר תקדים. מצד שני האינפורמציה מהחברה עם המוצר הלוהט בעולם טסלה מוכרת כמויות שיא גם בתקופת הקורונה, האם זה אומר שטכנולוגיה מוכרת?

כמובן מהנתונים זה ברור.

במוו I3 כדוגמה להטבת המס לרכב חשמלי

😀 קל לעשות יבוא אישי אני אישית מסייע לאנשים רבים בתחום.

אבל הדוגמה של במוו I3 יוצאת מן הכלל לדעתי. ניתן להביא רכב במוו I3 ב140 אלף שקל 2019 רכב מאובזר ויפהפה.

ז"א שבמוו I3 עולה כמעט כמו רכב חשמלי אחר כמעט כמו רנו זואי כדוגמה. (אמנם משומש קצת אבל זה כדי להרוויח את הסובסידיה האירופאית.)

ואם היה מדובר על במוו בנזין בהשוואה לרכב בנזין לא מותג (אפשר להישאר עם רנו כדוגמה) הבמוו כמובן שהייתה עולה כפול.

זה מוכיח את דברי?

לדעתי בענק. 😀

 

בוא נעזור לפרסם רכב חשמלי

אני עושה את זה כבר הרבה זמן, בדרך כלל בשמי לפעמים לא.

אני מגיב תגובה מהירה על כתבות רכב.

"חשמל=חמישית מחיר לק"מ מספיק לעודד זיהום" 

אני מוסיף, כתבים אנחנו רוצים עידוד לחשמליות לא מזהמות שנוסעות בחמישית מחיר לכל קילומטר.

אתם מתעסקים בטכנולוגיות ישנות. למי תוכל למכור רכב בנזין ישן ומזהם עוד 5 שנים?

אנחנו רוצים למנוע בזבוז למנוע זיהום ולעזור למדינה לצרוך פחות נפט מיובא.

אנא הצטרפו אלי.

תודה

האם יש מציאות ביבוא אישי?

שנים שאני עוסק בסיוע לרכישת רכבים חשמליים ובעיקר ביבוא אישי. וכן התהליך הפך להיות פשוט יותר. לאחרונה כמה פעמים שאלו אותי "האם יש מציאות?"

"האם אפשר להרוויח יותר?"

נתחיל בכך שבד"כ ביבוא אישי, הרווח ביחס לרכישה מיבואן עומד על 30 אחוז. בעיקר בגלל שהיבואן מרוויח חלק מההטבה של 10 אחוז מס קניה וכמובן בגלל הסובסידיה הכפולה שמקבלים בחו"ל על רכב חשמלי.  כך שכדי להגדיר "מציאה" המטרה לעבור את האחוז הזה!!!

בגדול אני חוזר ואומר לאנשים ש"אם זה יותר מדי טוב מלהיות אמיתי זה לא אמיתי" אני נחשב לשמרן וזהיר ואני יותר שונא להיות מופתע לרעה מאשר לבזבז עוד קצת כסף…

ובכל זאת, כן, אם סורקים את האתרים בחו"ל יום יום לפעמים מגלים מציאות. יש רכבים שלא נמכרים וזה יכול להיות ממגוון סיבות. נתקלתי במצב שהאמריקאים לא אוהבים צבע מסוים לאחרונה עקבתי אחרי בולט צהוב חרדל שפשוט יורד ויורד במחיר ולא נמכר… אבל כמה אוהדי מכבי היו משלמים קצת יותר כדי לנהוג ברכב כזה? לא?

וההפרש לצבע שלא נמכר, בארצות עובר את ה15 אחוז ז"א רכב כמו שברולט בולט שעולה בחו"ל 90,000 שקל  (דגם מאובזר) יימכר במקרה זה במחיר של 77,000 שקל וזה אומר שההפרש בנהיגה על כבישי הארץ ינוע מ138,000 למחיר של 117,000 שקל. רכב לגיטימי אבזור מתקדם והכל מעולה.

אז כן! יש מציאות אבל זה דורש עבודה כדי למצוא אותם. בהצלחה.

מחירי יבוא אישי לרכבים חשמליים (יוני 2020)

התמקדתי בבדיקת רכבים משנת 2019, אך כמובן שניתן לרכוש גם רכבים משנת 2020 רק שהמחיר כמובן גבוה יותר.

להלן דוגמאות שכדאיות ביבוא אישי:

הפופולרי ביותר ביבוא אישי, מארצות הברית: שברולט בולט דגם פרמייר 26,000 דולר (הדגם המאובזר ביותר)  60 KWH טווח 380 קילומטר. מחירו כ- 140,000 בארץ מאד אטרקטיבי לישראלים רכב מעולה ונרכש על ידי רבים בארץ טיפולים ושירות מעולה בארץ.

מארצות הברית: מחיר סמארט 2019 דגם EQ Fortwo  בעלת טווח של 100 קילומטר אמיתי 14 אלף דולר = 86 אלף שקל בארץ. זה רכב עירוני שאמור לעלות בארץ הרבה יותר. בגלל הפסקת ייצור המחיר כעת נמוך עד לגמר המלאי. הרכב מבית מרצדס היה אמור להימכר כאן ב140 ההפרש כדאי ביותר כמובן.

מאירופה:  BMW I3 במחיר של 28,000 יורו = 138 אלף שקל נוסע בארץ. רכב מאובזר עם כל מערכות הבטיחות. סוללה 42.2 KWH. המחיר בישראל לרכב זהה כ220 אלף שקל. כך שמדובר בפער הגדול ביותר ולכן ניתן להגיד שכלכלית זה הרכב המומלץ ביותר. 

מארצות הברית: יונדאי איוניק 19,000 דולר בארצות הברית = 110 אלף שקל בארץ. רכב שעולה כאן במבצע מוגבל 141 אלף שקל (לאחר תשלום מס מקור) . הרכב בצריכת החשמל יעילה ביותר וסוללה של 28 KWH המספקת טווח של 200 קילומטר ז"א שווה ערך ל37 KWH. 

מאירופה: יונדאי קונה, דגם 39 KWH עולה 26,000 יורו 145,000 שקל בארץ בגלל מס מקור. והדגם עם 64 KHW ניתן לייבא במחיר של 165,000 שקל אמנם יקר אבל אחרי טסלה זה הרכב בעל היעילות האנרגטית הגבוהה ביותר ומומלץ ביותר בעולם. קיה נירו דומה מאד כידוע רכב מגודל יחסית לקונה ועולה קצת יותר.

עיתונאי הרכב – תתעוררו העולם התשתנה

לעיתונאים שלום, אני קורא עוד כתבות שלכם השוואות והמלצות הכל מסביב לרכבי בנזין מזהמים, כן יש לפעמים סקירה של רכבי חשמל שעשוים להגיע לארץ או שבמזל הם כבר בארץ אבל אני חושב שהגיע הזמן להתעורר להתחדש… 

קודם כל טסלה, אם אתם חושבים שטסלה לא תמחק לפחות 50 אחוז משוק היוקרתיות בארץ בדיוק כמו בארצות הברית אתם פשוט לא בענינים. להזכירכם מחיר הדלק בישראל כפול מארצות הברית כאשר מחיר החשמל זהה ז"א שכדאיות רכב חשמלי בארץ פשוט כפולה בהשוואה לארצות הברית. טסלה מודל 3 לדוגמה במחיר ישראלי של 220 אלף שקל לוקחת בקלות כל רכב בנזין עד מחיר של מיליון שקל בכל פרמטר ועדין לא דברנו על מודל X או S. ובוודאי שלא דברנו על תאוצה ועל זיהום…

אם החשיפה שלכם הייתה יותר גדולה למהפכה שכבר מתחוללת בפועל בעולם ואפילו בארץ פחות אנשים היו מזהמים, פחות היו נוסעים במחיר של פי 5 ויותר בהשוואה לבנזין. אנשים היו חוסכים התחרות הייתה מביאה עוד ועוד רכבים. כיום ניתן להביא ביבוא אישי כל רכב חשמלי. קונה של יונדאי כדוגמה, זה רכב עם יעילות אנרגטית שניה רק לטסלה. זה רכב מעולה וניתן להביאו לארץ במחיר סביר ושוב להרוויח פי 5 לכל קילומטר. טווח רכב 400 קילומטר אמיתיים. במחיר של 140 אלף נוסעים כבר לא מעט שברולט בולט בארץ רכב שעושה רשמית 380 קילומטר לטעינה ודגם 2020 יותר מ400 ובכלל מי צריך טווחים כאלה בארץ אפשר להסתפק בMG או GAC או ברכבים רבים אחרים שכבר נמצאים בארץ או שמגיעים ממש בקרוב.

נכון, המרובעות והקבעון של אנשים רבים עדין מהווים בעיה בשיווק רכב חשמלי וגם המחיר. אבל זה הולך להתהפך עוד כמה שנים מי ירצה להתקע עם רכב בנזין? כיצד הוא/היא יצליחו למכור רכב יקר לתחזוקה? מי יקנה טכנולוגיה מזהמת של פעם? האם אתם העיתונאים תרצו לנסוע ברכב כזה כאשר מחיר של רכב חשמלי יהיה זהה יהיה זהה או נמוך יותר מרכב בנזין? האם אתם חושבים שהסינים ישנים? יש כבר שני דגמים שמוכרים ביחד מאות רכבים סינים חשמליים בארץ.

הסינים הפכו כבר ליצרניות הרכב הגדולות בעולם בתחום הרכב החשמלי. והם משתפרים והם תחרותיים מאד ועוד רכבים סינים אמורים להגיע. אז מה אתם חושבים שיהיה מחיר רכב חשמלי כאשר כבר כעת מחיר KWH אחד עולה 150 דולר בלבד? והמחיר ממשיך לרדת!  זה אומר שהסוללה שנותנת טווח של 400 קילומטר עולה 9000 דולר בלבד לרכב יוקרה שנוסע 400 קילומטר ולא כולם צריכים טווח כזה טווח של 250 קילומטר מספיק ל99 אחוז מהנסיעות. זה אומר סוללה של 18000 שקל בלבד כאשר כל שאר הפריטים הם זולים יותר ברכב חשמלי.

ודבר אחרון האם הזיהום לא חשוב? אתם יודעים פי כמה רכב בנזין מזהם יותר מרכב חשמלי? אני מתכוון בדיוק איפה שחשוב בגובה האף ברחוב בסירחון. אפילו תחנת כוח פחמית מזהמת הרבה פחות איפה שחשוב (ברחוב בגובה האף שלנו) ותחנות ישראליות על גז כמעט ולא מזהמות כלל ז"א ההפרש בזיהום הוא אדיר.

אז בבקשה תתעוררו! הגיע הזמן מתברר שהקורונה רק עוזרת לרכבים החשמליים שמתפתחים ומגיעים מסין ובטסלה ההזמנות מרקיעות שחקים.

תתעוררו הגיע הזמן להמליץ על חשמליות

השוואת מארז סוללות

חברת AVL עוסקת  בטכנולוגית סוללות לרכב חשמלי. החברה מבצעת גם השוואות בין מארזי סוללות לרכב חשמלי כאשר בקישור הבא מתבצעת השוואה בין מארז הסוללות של 

התוצאות כמובן מראות יתרון ברור לטסלה שכידוע מובילים בתחום מארזי הסוללות ניצול אנרגיה למשקל ועוד.

ההשוואה היא בין טסלה 3, יונדאי קונה ושברולט בולט.

קבוצת וואטסאפ למערכות טעינה

אני בטוח שנושא טעינת רכבים חשמליים הינו נושא חשוב ביותר.

לא קל לשנות הרגלים  גם לקבוצת וואטסאפ, אבל אני משוכנע שבסופו של דבר קיימת כדאיות לרכז תקשורת בתחום הטעינה בהשוואה למידע על רכבים חשמליים… כך שכל נושא יזכה לתשומת הלב המרבית.

לכן נפתחה קבוצה שנקראת טעינה חשמלית. להלן הקישור 

https://chat.whatsapp.com/KjDcvcnLHXbGZFAh1wUAmz

MG מול הGAC סיניות בישראל

כל המערכת, ההשקעה בפרסום רכב חשמלי, היכולת לזמן נסיעת מבחן און ליין ובקלות. יש תחושה של מקצועיות. אין ספק הסיניות כבר פה ועבורי זה הגשמת חלום לא פחות. "העם דורש רכב חשמלי". סיסמא יפה זו של MG חכמה ונכונה כי לנסוע בשישית מחיר לכל קילומטר ובדרך למנוע זיהום ולהקטין את התלות בבנזין שכולנו יודעים מאיפה מגיע זה באמת משימה לאומית שנדרשת ע"י כולנו.

MG מותג בריטי ידוע נרכשה על ידי הסינים  SIAC MOTOR הינה יצרנית גדולה ומשמעותית בסין והמטרה שלהם וגם של GAC זהה. להיות יצרנים משמעותיים בעולם.  לא ברכב בנזין אלא ברכב חשמלי. בסין קיים ניסיון משמעותי בייצור רכב חשמלי. בשנת 2018 יותר מחצי מהרכבים החשמליים בעולם יוצרו ונמכרו בסין. אך לאחר מניעת הסובסידיות (הם עברו לשיטת המקל העדיפה והחכמה יותר. כעת מוגבל מכירת רכב בנזין מזהם באזורים משמעותיים בסין באמצעות מניעת רישיונות רכב). כל זה גרם לירידת בביקוש וכך הפך עודף הייצור בשנת 2019 להיות משמעותי ואנחנו כאן בישראל מרוויחים, גם בגלל מדינתנו הקטנה והמתאימה לרכב חשמל באופן מושלם וגם מכיוון שהסינים כרגע רוצים לבדוק יצוא של רכבים אלו לשוק הגלובאלי  ולחדור לאירופה וארה"ב. ובישראל יש הכל, לכן ההתאמה מושלמת. 

בנוסף הסינים מחויבים באמת לקיצוץ בזיהום האוויר עבורם זו משימה לאומית. והם אמנם אמורים לשנות סדרי עולם בתחום הרכב הנקי. ומי שלא יוביל ייעלם וכן אני מדבר על ענקיות הרכב העולמי. מי שלא יוביל ייעלם. מי שלא ייקח את הסינים ברצינות בתחום הזה יחטוף חזק. 

עד כה מאות מכוניות MG הוזמנו ע"י לקוחות ישראליים חברת GAC נכנסה גם היא חברת ענק שמייצרת עבור טויוטה מכוניות בכמות ענק זוכה בפרסים ומתחרה בדיוק על אותם נהגים שעוברים לרכב חשמלי כאן בישראל. וכן גם להם יש מה להגיד כאשר החוכמה של הGAC היא היכולת לתת הצעה מפתה כנראה לא פחות מההצעה של MG. 

נסיעת מבחן ברכב MG

זה בדיוק הזמן לספר לכם מה אני חושב על הMG מול הGAC וזה יכול להיות קצת מפתיע. נתחיל בהזמנת נסיעה שעשיתי ביום שלישי, כבר ביום חמישי הוזמנתי ע"י מערכת האונליין של MG תענוג לסרוק את רישיון הנהיגה בטלפון הנייד ולהגיע למשרדים ליד איקאה ראשון לציון. להתקבל ע"י נציגה שמוכנה לקחת אותך תוך דקות לנסיעת מבחן. רויטל הנציגה הסבירה הכל על הרכב וגם על העסקה באופן מקצועי ונעים.

כבר שמעתי חברים שמספרים שהרכב קצת קשוח במתלים וזה יחסית כמובן לGAC הנסיעה בGAC קצת יותר נוחה גיהוץ הכביש עדין יותר אבל ממש בקצת. כל דבר שראיתי בGAC נראה דומה מאד לMG. כיסא נהג מכוון חשמלית ויכולות דינמיות לתאוצה ממש דומות וכמובן טובות יותר בהשוואה לרכב בנזין מקביל. אבל בצדק הם לא הגזימו ולדעתי יש הגבלה אלקטרונית גם בתאוצה לשני הרכבים. אבל אין ספק הMG למר ישראלי, היא חבילה מושלמת, ההצעה הרלוונטית כרגע מאפשרת במחיר 143 אלף שקל לקבל עמדת טעינה, רויטל אמרה שהעמדה שווה 6000 שקל אבל כמובן שאני יודע שניתן להשיג יחידות כאלה בסביבות חצי מהמחיר הזה.  אבל זה נושא זניח יחסית. מה שראיתי זה חבילת אבזור מרשימה כולל גג נפתח חשמלית. מערכות תומכות נהיגה טובות ברמה אירופית. יש שטוענים שיש יותר מדי צפצופים אבל לדעתי מתרגלים. רויטל הסבירה כאשר אתה רואה קווי תכלת המערכת מזהה את גבולות הנתיב ותקבל התרעה המערכת תכוון את ההגה במידה ואתה סוטה מהנתיב. מערכות אלו טובות מספיק ומעניקות אפשרות לביטחון עודף יחסית לGAC שרק יכול להתריע.  

אז אמרנו הMG הוא רכב ראוי מתאים למר ישראלי כמו כפפה ליד אז איך משתווה אליו הGAC. לדעתי משתווה לגמרי. קודם כל נפגשים עם מקדמי מכירות מקצועיים ובאווירה אפילו עדיפה על זו של MG הם יודעים הכל על הMG המתחרה והם לא מנסים לספר דברים גרועים אבל בצדק משווים וההשוואה של הדיל במקרה של הGAC לא רעה כלל. ראשית הרכב לדעתי קצת יפה יותר רק חבל שאין רצועות RACK על הגג שייפו אותו עוד יותר כפי שיש בMG. 

הישיבה מאחורה קצת יותר נוחה למבוגר גובה 180 בהשוואה לMG ומקדימה אפשר להגיד זהה. גם ההגה כאן מתכונן רק למעלה ולמטה אבל לי הוא היה מדויק בתנוחת נהיגה מושלמת. וכך גם כיסא הנהג שמתכונן חשמלית.

כאמור בGAC מותקן מובילאיי שרק מתריעה כך שהMG פה מנצח. אבל המערכת עובדת יפה לא מטרידה יחסית. עמית הנציג המקצועי והמאד נחמד הסביר שמינואר השנה 6 כריות אוויר לא מספקות לציון בטיחות גבוה כפי שיש גם בGAC. רק מערכות דינמיות הם אלו שנותנות את הציון הגבוה יותר לMG. בכל מקרה יפה שבישראל נותנים ציון יותר גבוה למערכות דינמיות ולדעתי הם כמובן עדיפות ושאפו למשרד התחבורה שמעודכן ואפילו שומר עלינו.

הנהיגה רק בקצת יותר נעימה יותר בהשוואה לMG לא משמעותי אבל כן הGAC נוסע טוב, מצד אחד זריז ומצד שני מרגיש בטוח יושב טוב תנוחת נהיגה טובה. ראות טובה מגהץ היטב. הIPEDAL עובד היטב ומאט את הרכב בצורה משמעותית תוך יצירת רגנרציה תוך שיפור טווח וחסכון כספי.

נסיעת מבחן בGAC

אז מה חסר לנו בGAC כמעט כלום המחיר קצת זול יותר מהMG רק 139 אלף שקל.  וניתן לייחס זאת למערכת הבטיחות. אבל הסוללה שלנו כמעט 20 אחוז יותר גדולה אומר לי הנציג עמית. וזה כבר באמת משמעותי 54.75 קילוואט בGAC ביחס ל44.5 בMG הבדל משמעותי  ביותר, רק שבMG יש טעינת DC מהירה ובGAC לא. אז מה יותר חשוב? 

התשובה שזה כמובן תלוי בצרכים, אם נוסעים המון פעמים לטווחים גדולים היכולת לטעינה מהירה הופכת להכרחית. אבל אם הנסיעות יכולות להיות מתוכננות יתרון הטווח המוגדל חשוב הרבה יותר. רכב כמו הGAC מאפשר טווח של לא פחות מ99 אחוז מהנסיעות הרגילות. לדעתי אחרי התנסות בפועל הרוב הגדול יעדיפו טווח ולא יזדקקו לטעינת DC כלל.

החבילה של הGAC כוללת תחזוקה ל3 שנים ומאפשרת לקבל רכב פעם בשנה לשבוע חינם כדי לנסוע לאילת ומצד שני למישהו מהמרכז לנסוע לצפון הGAC נוח יותר. הוא מכסה כל טווח ובלילה לאחר הטיול המהנה בצפון. ניתן להטעין בצימר (נא לוודא מראש וזה לא יעלה יותר מ30 שקל 😆 ) ל100 אחוז טעינה במשך הלילה. שקע כוח למכונת כביסה טוב מספיק לטעינה לילה בהספק של 16 אמפר. אז כן לדעתי לרובנו הטווח יהיה חשוב יותר, ובכלל כדאי לזכור טעינה מהירה אינה בריאה אם נעשית באופן יום יומי. 

לסיכום אני חושב שהדבר המפתה ביותר בהצעה של GAC היא היכולת להחליף רכב. מדובר בהצעה כמעט מהפכנית בעולם הישראלי ובעיקר כאשר הדבר מגיע מנציגת טויוטה ולקסוס.  אני אישית, לא הייתי שוקל כלל לרכוש רכב לא חשמלי כך שפשוט אם הייתי רוכש GAC הייתי מחכה לAION ומשפר לרכב יותר יוקרתי בהמשך אם זה יהיה כדאי. בינתיים שתי ההצעות טובות וחוסכות כסף משמעותי תוך קפיצה לעולם הנוחות. נהיגה שקטה ונעימה, תאוצה טובה משמעותית, לא נוגעים יותר בבנזין, כמעט שאין עלויות תחזוקה. וכך יוצא בשישית מחיר לכל קילומטר. כך שהחסכון הוא מידי והופך להיות משמעותי לאלה שנוסעים הרבה, כמה משמעותי?

לאלה שנוסעים הרבה תחשבו שרכישת הרכב הופכת להיות בחינם! שמעתם טוב בחינם!!! תעשו את החשבון תגלו שאני צודק… ממש אחרית הימים.

הסינים באים וזה טוב מאד לזיהום האוויר בעולם…

לסינים יש מחויבות להפחתת הזיהום והם מחויביים לרכב חשמלי

בואו נחשוב על זה לרגע, מה האפשרויות שלהם?

להתחרות בטויוטה, פולקסווגן, רנו פזו ועוד בעוד רכבי בנזין מזהמים? טפשי ממש אין להם סיכוי.

בשנת 2018 רכישת רכבים חשמליים בכל העולם ביחד הייתה פחותה מהרכישות בסין לבד… רוב רובם של הרכבים מייצור מקומי…

כעת לסינים יש עודף ייצור של רכב חשמלי וזאת אחרי שהפכו בחוכמה רבה את שיטת הגזר אצלם (סובסידיה) לשיטת המקל… השיטה הסינית שהם מקשים על קבלת מספר לרכב בנזין…

זה עובד מצויין, טוב יותר מלתת סובסידיה שמעוותת את ההגיון כמו בארה"ב שפתאום לטסלה אין סובסידה דווקא בגלל שמכרה המון מכוניות חשמליות… מגוחך הגיון הפוך לדעתי.

אז מה שאנחנו רואים זה תחילת ניסיון למכור חשמליות בעולם, שום חברה לא תצליח לעמוד במחיר הסיני ואפילו האיכות הסינית משתפרת פלאים כל רגע שעובר הם מנוסים יותר מעתיקים כרגיל את מה שצריך ואפילו משפרים בעצמם. כך שכל הסיכויים שרכב הסיני יעשה מהפכה לא רק אצלנו בקטן אלה בכל עולם הרכב החשמלי…

ואני אופטימי ביותר. 

יצירת קשר

שם:

דואר אלקטרוני:

טלפון:

פרטים נוספים: