מאמרים אחרונים

ניסאן צוללת טסלה ממריאה

במוו I3 כדוגמה להטבת המס לרכב חשמלי

בוא נעזור לפרסם רכב חשמלי

האם יש מציאות ביבוא אישי?

מחירי יבוא אישי לרכבים חשמליים (יוני 2020)

עיתונאי הרכב - תתעוררו העולם התשתנה

השוואת מארז סוללות

קבוצת וואטסאפ למערכות טעינה

MG מול הGAC סיניות בישראל

הסינים באים וזה טוב מאד לזיהום האוויר בעולם...

אפשר להתחיל לחשוב איזה טסלה להביא...

הקדם תרופה למכה (מס) קבוצת רכישה

ההצעה החשמלית הכמעט יחידה כרגע, אבל בעצם לא רע!!!

האוויר שאנו נושמים

הסיוט של יצרניות הרכב... והעובדה ש96 אחוז מהזמן הרכבים שלנו עומדים בחניה

המהפכה הבאה תחבורה ציבורית ורכב שיתופי

ייצור עולמי של רכבים חשמליים יעבור לסין

מס נסועה אני בעד

הליף של נדב

תיעוד טווח של הניסאן ליף שלי 220 קילומטר

המעבר לרכב חשמלי ע"י יצרני הרכב

שרק יגיע... קיה נירו חשמלית

אני ואשתי, ממוצע טווח ברכב חשמלי

אפשר לייבא EGOLF או BMW דגם I3

הליך יבוא רכב אישי

סקירת רכב ע"י טל שווה לראות

להחליף פלואנס?

פלאג אין וממוצע צריכת דלק לב.מ.וו I8

רנו זואי בארץ אבל בלי הסוללה הגדולה

השפעות עלות הסוללה

עלות סוללה לרכב חשמלי - אופטימיות

ב.מ.וו חשמלית תגיע לארץ

עליה דרסטית במכירת רכב חשמלי בסין

כיצד לעודד רכישת רכב חשמלי

הגדלת טווח - הוספת סוללות לרכב חשמלי

כמה באמת חוסך רכב חשמלי

עשרה רכבים היברידים שבאמת חוסכים כסף

שיקולים לטווח רכב חשמלי

רכב חשמלי, תשובות על 7 השאלות החשובות ביותר...

מלחמה בחשמל המנוהל

האם יש הגזמה ב "חרדת הטווח"

זלזול ברכבים החשמליים

מכירות שיא לניסאן ליף בארה"ב

שווי עלות רכב חשמלי בארה"ב

ירידת מחיר לסוללה חלופית לרכב חשמלי

בקרוב אצלנו - שינוי משמעותי בהצלחת הפצת הרכב החשמלי בארץ

חמישה רכבים חשמליים שכדאי לחכות להם...

מכירות רכב חשמלי בעולם גידול של 100 אחוז כל שנה

החלום החשמלי BMW I3 עם מאריך הטווח

7 סיבות לרכישת רכב חשמלי

עתיד התפתחות הרכב החשמלי במדינת ישראל

הצלחת הרכב החשמלי בנורווגיה!!! מודל לחיקוי ?

הפחתת שווי שימוש לפלואנס חשמלית

ניסאן ליף לא עומדים בביקוש

קבוצת רכישה לניסאן ליף

שאלות ותשובות

ש: מה מטרת האתר?

ת: האתר הוקם מכיוון שנמאס מחוסר המעש, כותב שורות אלה מאמין שאת השינוי צריך להנהיג מלמטה ז"א אנשים טובים שדוחפים לרעיון שהוא נכון וטוב. את התקווה והרצון לנסוע זול יותר ובדרך לשפר את המצב בארץ ובעולם.

אנו נמצאים בתקופה שרשתות חברתיות מאפשרות למנף שינויים, רכב חשמלי ישפר את המצב בכל מובן, אני משוכנע שגם מי שחדש לנושא. יבין וישאף לקדם את רעיון הרכב החשמלי ובמיוחד בארץ, כאן טכנית המרחקים קטנים יותר כך שהגבלת טווח הנסיעה פחות משמעותית. וגם אנו יותר מודעים לצורך להפסקת התלות בנפט הערבי. השינויים הגדולים מתחילים מאנשים "קטנים".

ש: האם מטרת האתר לעשות כסף?
ת: במיזם הגנרטורים ניתן לעשות כסף ע"י הקמת חברה המתמחה בהתאמה לרכב החשמלי אבל לא, זו לא מטרת האתר זו מערכת פתוחה וכל אחד מוזמן לאמץ את הרעיון ולקדמו לטובת הכלל ואפילו לטובת עצמו. כמו כן  אני מבקש לחלוק רעיונות לקידום המיזם כפי שאני מבקש בדף הראשי לפעול למען קידום הרכב החשמלי בארץ. ולמי שיכול לסייע לשלוח קשר (דואר אלקטרוני) כדי לקדם  את המיזם.

ש: מה זה שקל וחצי לליטר חשמל? או כמה זה באמת עולה לי?

ת: החיסכון מוסבר כאן ועלות הרכב מוסברת כאן ניתן להבין שהחיסכון ברכב חשמלי מגיעה לפי 6 ויותר מעלות הנסיעה ברכב רגיל (לפי 8 ש"ח לליטר) כך שמדובר ב1.5 שקל לליטר חשמל.

ש: אם כך, תוך כמה זמן ניתן להחזיר את ההשקעה ברכב חשמלי שיקר יותר?

ת: בהסבר של עלות הרכב (בחלק התחתון של הדף) מוסבר תוך כמה זמן מכסים את עלות הקניה שזה תלוי בקילומטרז לשנה ולא צריך לשכוח מדובר בעלות של 1.5 ש"ח לליטר במקום 8 ש"ח.

ש: מה הסיפור של חברת בטר פלייס האם הם יכולים להצליח?

ת: ללא ספק הקונספציה שגויה , קצת היסטוריה… היה צריך הרבה יותר סבלנות ממה שיש לממנים העיקרים של החברה ז"א משפחת עופר, לאגסי לא הייתה ברירה הוא ניסה לבצע את הבלתי אפשרי ולהגיע לרווחיות מהירה כאשר ידוע שעם טכנולוגיה חדשה זה לא הגיוני ואפילו "התאבדותי" ולכן במקום לחלק את המס הנמוך גם לקונים הפוטנציאלים כדי לייצור את האמון עם הקונים אגסי ניסה להרוויח ולקחת את כל הכסף אליו ז"א לחברה ההסבר הוא שרכב חשמלי ללא סוללה ומנוע מאד פשוט צריך לעלות קרוב לחצי מחיר כ-ל70 אלף ש"ח כפי שהוסבר כאן. וחוץ מזה שיהיה ברור הם קצת הרסו לכולנו גם כי הטכנולוגיה שלהם לא הגיונית החלפת סוללה שווה ערך ל15 ליטר דלק… פשוט לא מספיק.

גם המחיר לקילומטר ז"א 55 אגורות לקילומטר לא מתחרה עם רכבי גז ו/או רכבי דיזל חסכוניים כמו הרנו פלואנס דיזל או סיטרואן C3 דיזל. הוא רצה למכור את החשמל שעולה 63 אגורות לקוט"ש במחיר גבוה פי 4 (קוט"ש אחד שווה ערך לכ-5 קילומטר כך שמחיר החשמל שצריך להיות הוא כ-13 אגורות בלבד לקילומטר. וכמובן שאנו אוהבי הטכנולוגיה לא אהבנו זאת בלשון המעטה ומכוניות לא נמכרו כפי שאנו יודעים כיום 11 לאוקטובר נמכרו פחות מ500 מכוניות ולפחות 20 אחוז מהם בעצם לא נמכרו הם של החברה.

ש: אם רק 8 אחוז מס לרכב חשמלי  כיצד תקבל המדינה הכנסות? משהו כאן לא יעבוד…

ת: נכון, הבעיה קיימת אך למה צריך לפצות פיצוי מלא? וכאשר יקנו מכוניות חשמליות באחוזים גבוהים, ניתן יהיה לעלות את אחוז המס לפי צרכי המדינה. אך ברור שלעולם לא יעלמו יתרונות הטכנולוגיה הנקיה הורדת התלות בנפט הערבי וכייף הנסיעה ברכב שקט ששומר על הכדור שבו אנו חיים.

ש: ומה לגבי מחיר הדלק רובו מס כיצד תקבל המדינה את חלקה?

ת: ראשית רכב חשמלי צורך פחות אנרגיה  החשמל זול יותר לייצור וכמובן שכן המדינה יכולה מצד אחד להעביר חיסכון יותר גדול לירוקים כפי שעושה זאת כיום כדי לעודד רכבים ירוקים ומצד שני המדינה יכולה לעלות את מחיר החשמל במידה ולא תהיה ברירה וכולם יעברו לרכב חשמלי.

ש: מה לגבי הזיהום האם לא החלפנו את הזיהום שיוצא מהאגזוז בארובות תחנות הכוח?

ת: ממש לא והמספר הוא 20, כן פי 20 פחות זיהום מתחנת כוח בהשוואה לרכב חשמלי לייצור אותו מרחק נסיעה כאשר נוסעים ברכב חשמלי בהשוואה לרכב קונבנציאלי ניתן להראות זאת ע"י הקישור ולכניס קישור

ש: כולם יודעים שחסר חשמל במדינה האם יהיה מספיק חשמל גם למכוניות החשמל שזה ללא ספק תוספת?

ת: ברור שלא כולם עוברים להיות בעלי רכב חשמלי מיד ולכן ניתן להיערך, כמו כן, כמות החשמל לקילומטר נמוכה יחסית ז"א כמות אנרגיה פחותה בהרבה במקרה של רכב חשמלי לאותו קילומטרז. ואולי החלק החשוב ביותר בנושא זה הוא שניתן להטעין את רוב המכוניות בלילה באמצעות תחנות הכוח היותר יעילות ופחות מזהמות. אבל אני שמח שתהיה בעיה קטנה.. אולי נפחית קצת את הצריכה בכלל ואת הזיהום וגם תהיה מוטיבציה לייצר יותר חשמל ממקורות מתחדשים שזה אומר חשמל נקי לחלוטין שיסיע אותנו ברכבנו החשמליים, לחלוטין ללא כל זיהום.

ש: האם הרכב ההיברדי פלאג אין לא פותר את הבעיה באותה דרך שאתה מציע?

ת: נכון בדיוק באותה דרך, השיטה שלי הופכת רכב חשמלי להיברדי כאשר נדרשים לכך. ואילו ברכב היברדי רגיל בשיטה הטובה יותר ז"א בשיטת הוולט מדובר על יתרונות וחסרונות ביחס לשיטה שלי. היתרונות של הוולט ברורים |אין נגרר המנוע הקונבציונאלי מטייל איתך מתחת למכסה המנוע לכל נסיעה שלך. לא צריך להירתם לנגרר ובכל רגע ניתן לנסוע לכל מרחק. אך יש גם חיסרון כמובן. בשיטה שלי ב90 אחוז ויותר מהנסיעות לא נוסעים עם מנוע נוסף הרכב חשמלי טהור ולא מזהם כלל בהשווה לרכב היברדי שגודל הסוללה קטן יחסית לרכב חשמלי טהור. כמו כן את הנגרר ניתן לפרק בנקודת היעד ולהסתובב ללא הנגרר. לדעתי רוב המכוניות בשוק של ההיברידות וגם החשמליות הם בסיגנון המקסימאלי ולא המינימאלסטי כפי שנדרש. ז"א עשו מכוניות חשמליות כמו הטסלה לעשירים ב100 אלף דולר בהתחלה ויש את הוולט והפריוס גם לא מכוניות זולות במיוחד אבל דווקה הקלות והפשוטות מתאימות יותר ובעיקר לרכב חשמלי שבעצם ההגדרה מצביע על פשטות נקיה ויפה.

ש: ישראל מדינה קטנה ולכן טווח הנסיעה פחות מרכזי באופן יחסי האם ישראל מובילה בתחום החשמל?

ת: כמובן שלא ראו מה כותבים בגלובס ישראל יכולה וצריכה וזאת חייבת להיות השאיפה מלבד העובדה שיש כאן אופי מיוחד של אנשים מאמצי טכנולוגיות מצד אחד ומצד שני בישראל לא אוהבים להיות פריירים כך שלי נראה שבהחלט אפשרי בעתיד להוביל, אני מאמין שהכל תלוי בנו.

ושאלה אליכם קוראים נכבדים, האם גם אתם רוצים לשלם שקל וחצי לליטר חשמל? האם אתם אוהבים את רעיון המיזם?  האם אתם רוצים לקחת חלק לקדמו, להפיץ ולהשפיע?

מאד חשוב לי לקבל סיוע ולגייס אנשים שמוכנים לסייע ולעזור להפיץ את הרעיון אנא צרו קשר.

התשובה שלי שהגיון הרכב החשמלי מהווה את הפיתרון הנכון ומתאים במיוחד לנו ולמדינה, בנושא זה אנו נדרשים למהפכה!  אם נפעל ביחד נצליח.


יצירת קשר

שם:

דואר אלקטרוני:

טלפון:

פרטים נוספים: