מאמרים אחרונים
ניסאן צוללת טסלה ממריאה

במוו I3 כדוגמה להטבת המס לרכב חשמלי

בוא נעזור לפרסם רכב חשמלי

האם יש מציאות ביבוא אישי?

מחירי יבוא אישי לרכבים חשמליים (יוני 2020)

עיתונאי הרכב - תתעוררו העולם התשתנה

השוואת מארז סוללות

קבוצת וואטסאפ למערכות טעינה

MG מול הGAC סיניות בישראל

הסינים באים וזה טוב מאד לזיהום האוויר בעולם...

אפשר להתחיל לחשוב איזה טסלה להביא...

הקדם תרופה למכה (מס) קבוצת רכישה

ההצעה החשמלית הכמעט יחידה כרגע, אבל בעצם לא רע!!!

האוויר שאנו נושמים

הסיוט של יצרניות הרכב... והעובדה ש96 אחוז מהזמן הרכבים שלנו עומדים בחניה

המהפכה הבאה תחבורה ציבורית ורכב שיתופי

ייצור עולמי של רכבים חשמליים יעבור לסין

מס נסועה אני בעד

הליף של נדב

תיעוד טווח של הניסאן ליף שלי 220 קילומטר

המעבר לרכב חשמלי ע"י יצרני הרכב

שרק יגיע... קיה נירו חשמלית

אני ואשתי, ממוצע טווח ברכב חשמלי

אפשר לייבא EGOLF או BMW דגם I3

הליך יבוא רכב אישי

סקירת רכב ע"י טל שווה לראות

להחליף פלואנס?

פלאג אין וממוצע צריכת דלק לב.מ.וו I8

רנו זואי בארץ אבל בלי הסוללה הגדולה

השפעות עלות הסוללה

עלות סוללה לרכב חשמלי - אופטימיות

ב.מ.וו חשמלית תגיע לארץ

עליה דרסטית במכירת רכב חשמלי בסין

כיצד לעודד רכישת רכב חשמלי

הגדלת טווח - הוספת סוללות לרכב חשמלי

כמה באמת חוסך רכב חשמלי

עשרה רכבים היברידים שבאמת חוסכים כסף

שיקולים לטווח רכב חשמלי

רכב חשמלי, תשובות על 7 השאלות החשובות ביותר...

מלחמה בחשמל המנוהל

האם יש הגזמה ב "חרדת הטווח"

זלזול ברכבים החשמליים

מכירות שיא לניסאן ליף בארה"ב

שווי עלות רכב חשמלי בארה"ב

ירידת מחיר לסוללה חלופית לרכב חשמלי

בקרוב אצלנו - שינוי משמעותי בהצלחת הפצת הרכב החשמלי בארץ

חמישה רכבים חשמליים שכדאי לחכות להם...

מכירות רכב חשמלי בעולם גידול של 100 אחוז כל שנה

החלום החשמלי BMW I3 עם מאריך הטווח

7 סיבות לרכישת רכב חשמלי

עתיד התפתחות הרכב החשמלי במדינת ישראל

הצלחת הרכב החשמלי בנורווגיה!!! מודל לחיקוי ?

הפחתת שווי שימוש לפלואנס חשמלית

ניסאן ליף לא עומדים בביקוש

קבוצת רכישה לניסאן ליף

MG מול הGAC סיניות בישראל

כל המערכת, ההשקעה בפרסום רכב חשמלי, היכולת לזמן נסיעת מבחן און ליין ובקלות. יש תחושה של מקצועיות. אין ספק הסיניות כבר פה ועבורי זה הגשמת חלום לא פחות. "העם דורש רכב חשמלי". סיסמא יפה זו של MG חכמה ונכונה כי לנסוע בשישית מחיר לכל קילומטר ובדרך למנוע זיהום ולהקטין את התלות בבנזין שכולנו יודעים מאיפה מגיע זה באמת משימה לאומית שנדרשת ע"י כולנו.

MG מותג בריטי ידוע נרכשה על ידי הסינים  SIAC MOTOR הינה יצרנית גדולה ומשמעותית בסין והמטרה שלהם וגם של GAC זהה. להיות יצרנים משמעותיים בעולם.  לא ברכב בנזין אלא ברכב חשמלי. בסין קיים ניסיון משמעותי בייצור רכב חשמלי. בשנת 2018 יותר מחצי מהרכבים החשמליים בעולם יוצרו ונמכרו בסין. אך לאחר מניעת הסובסידיות (הם עברו לשיטת המקל העדיפה והחכמה יותר. כעת מוגבל מכירת רכב בנזין מזהם באזורים משמעותיים בסין באמצעות מניעת רישיונות רכב). כל זה גרם לירידת בביקוש וכך הפך עודף הייצור בשנת 2019 להיות משמעותי ואנחנו כאן בישראל מרוויחים, גם בגלל מדינתנו הקטנה והמתאימה לרכב חשמל באופן מושלם וגם מכיוון שהסינים כרגע רוצים לבדוק יצוא של רכבים אלו לשוק הגלובאלי  ולחדור לאירופה וארה"ב. ובישראל יש הכל, לכן ההתאמה מושלמת. 

בנוסף הסינים מחויבים באמת לקיצוץ בזיהום האוויר עבורם זו משימה לאומית. והם אמנם אמורים לשנות סדרי עולם בתחום הרכב הנקי. ומי שלא יוביל ייעלם וכן אני מדבר על ענקיות הרכב העולמי. מי שלא יוביל ייעלם. מי שלא ייקח את הסינים ברצינות בתחום הזה יחטוף חזק. 

עד כה מאות מכוניות MG הוזמנו ע"י לקוחות ישראליים חברת GAC נכנסה גם היא חברת ענק שמייצרת עבור טויוטה מכוניות בכמות ענק זוכה בפרסים ומתחרה בדיוק על אותם נהגים שעוברים לרכב חשמלי כאן בישראל. וכן גם להם יש מה להגיד כאשר החוכמה של הGAC היא היכולת לתת הצעה מפתה כנראה לא פחות מההצעה של MG. 

נסיעת מבחן ברכב MG

זה בדיוק הזמן לספר לכם מה אני חושב על הMG מול הGAC וזה יכול להיות קצת מפתיע. נתחיל בהזמנת נסיעה שעשיתי ביום שלישי, כבר ביום חמישי הוזמנתי ע"י מערכת האונליין של MG תענוג לסרוק את רישיון הנהיגה בטלפון הנייד ולהגיע למשרדים ליד איקאה ראשון לציון. להתקבל ע"י נציגה שמוכנה לקחת אותך תוך דקות לנסיעת מבחן. רויטל הנציגה הסבירה הכל על הרכב וגם על העסקה באופן מקצועי ונעים.

כבר שמעתי חברים שמספרים שהרכב קצת קשוח במתלים וזה יחסית כמובן לGAC הנסיעה בGAC קצת יותר נוחה גיהוץ הכביש עדין יותר אבל ממש בקצת. כל דבר שראיתי בGAC נראה דומה מאד לMG. כיסא נהג מכוון חשמלית ויכולות דינמיות לתאוצה ממש דומות וכמובן טובות יותר בהשוואה לרכב בנזין מקביל. אבל בצדק הם לא הגזימו ולדעתי יש הגבלה אלקטרונית גם בתאוצה לשני הרכבים. אבל אין ספק הMG למר ישראלי, היא חבילה מושלמת, ההצעה הרלוונטית כרגע מאפשרת במחיר 143 אלף שקל לקבל עמדת טעינה, רויטל אמרה שהעמדה שווה 6000 שקל אבל כמובן שאני יודע שניתן להשיג יחידות כאלה בסביבות חצי מהמחיר הזה.  אבל זה נושא זניח יחסית. מה שראיתי זה חבילת אבזור מרשימה כולל גג נפתח חשמלית. מערכות תומכות נהיגה טובות ברמה אירופית. יש שטוענים שיש יותר מדי צפצופים אבל לדעתי מתרגלים. רויטל הסבירה כאשר אתה רואה קווי תכלת המערכת מזהה את גבולות הנתיב ותקבל התרעה המערכת תכוון את ההגה במידה ואתה סוטה מהנתיב. מערכות אלו טובות מספיק ומעניקות אפשרות לביטחון עודף יחסית לGAC שרק יכול להתריע.  

אז אמרנו הMG הוא רכב ראוי מתאים למר ישראלי כמו כפפה ליד אז איך משתווה אליו הGAC. לדעתי משתווה לגמרי. קודם כל נפגשים עם מקדמי מכירות מקצועיים ובאווירה אפילו עדיפה על זו של MG הם יודעים הכל על הMG המתחרה והם לא מנסים לספר דברים גרועים אבל בצדק משווים וההשוואה של הדיל במקרה של הGAC לא רעה כלל. ראשית הרכב לדעתי קצת יפה יותר רק חבל שאין רצועות RACK על הגג שייפו אותו עוד יותר כפי שיש בMG. 

הישיבה מאחורה קצת יותר נוחה למבוגר גובה 180 בהשוואה לMG ומקדימה אפשר להגיד זהה. גם ההגה כאן מתכונן רק למעלה ולמטה אבל לי הוא היה מדויק בתנוחת נהיגה מושלמת. וכך גם כיסא הנהג שמתכונן חשמלית.

כאמור בGAC מותקן מובילאיי שרק מתריעה כך שהMG פה מנצח. אבל המערכת עובדת יפה לא מטרידה יחסית. עמית הנציג המקצועי והמאד נחמד הסביר שמינואר השנה 6 כריות אוויר לא מספקות לציון בטיחות גבוה כפי שיש גם בGAC. רק מערכות דינמיות הם אלו שנותנות את הציון הגבוה יותר לMG. בכל מקרה יפה שבישראל נותנים ציון יותר גבוה למערכות דינמיות ולדעתי הם כמובן עדיפות ושאפו למשרד התחבורה שמעודכן ואפילו שומר עלינו.

הנהיגה רק בקצת יותר נעימה יותר בהשוואה לMG לא משמעותי אבל כן הGAC נוסע טוב, מצד אחד זריז ומצד שני מרגיש בטוח יושב טוב תנוחת נהיגה טובה. ראות טובה מגהץ היטב. הIPEDAL עובד היטב ומאט את הרכב בצורה משמעותית תוך יצירת רגנרציה תוך שיפור טווח וחסכון כספי.

נסיעת מבחן בGAC

אז מה חסר לנו בGAC כמעט כלום המחיר קצת זול יותר מהMG רק 139 אלף שקל.  וניתן לייחס זאת למערכת הבטיחות. אבל הסוללה שלנו כמעט 20 אחוז יותר גדולה אומר לי הנציג עמית. וזה כבר באמת משמעותי 54.75 קילוואט בGAC ביחס ל44.5 בMG הבדל משמעותי  ביותר, רק שבMG יש טעינת DC מהירה ובGAC לא. אז מה יותר חשוב? 

התשובה שזה כמובן תלוי בצרכים, אם נוסעים המון פעמים לטווחים גדולים היכולת לטעינה מהירה הופכת להכרחית. אבל אם הנסיעות יכולות להיות מתוכננות יתרון הטווח המוגדל חשוב הרבה יותר. רכב כמו הGAC מאפשר טווח של לא פחות מ99 אחוז מהנסיעות הרגילות. לדעתי אחרי התנסות בפועל הרוב הגדול יעדיפו טווח ולא יזדקקו לטעינת DC כלל.

החבילה של הGAC כוללת תחזוקה ל3 שנים ומאפשרת לקבל רכב פעם בשנה לשבוע חינם כדי לנסוע לאילת ומצד שני למישהו מהמרכז לנסוע לצפון הGAC נוח יותר. הוא מכסה כל טווח ובלילה לאחר הטיול המהנה בצפון. ניתן להטעין בצימר (נא לוודא מראש וזה לא יעלה יותר מ30 שקל 😆 ) ל100 אחוז טעינה במשך הלילה. שקע כוח למכונת כביסה טוב מספיק לטעינה לילה בהספק של 16 אמפר. אז כן לדעתי לרובנו הטווח יהיה חשוב יותר, ובכלל כדאי לזכור טעינה מהירה אינה בריאה אם נעשית באופן יום יומי. 

לסיכום אני חושב שהדבר המפתה ביותר בהצעה של GAC היא היכולת להחליף רכב. מדובר בהצעה כמעט מהפכנית בעולם הישראלי ובעיקר כאשר הדבר מגיע מנציגת טויוטה ולקסוס.  אני אישית, לא הייתי שוקל כלל לרכוש רכב לא חשמלי כך שפשוט אם הייתי רוכש GAC הייתי מחכה לAION ומשפר לרכב יותר יוקרתי בהמשך אם זה יהיה כדאי. בינתיים שתי ההצעות טובות וחוסכות כסף משמעותי תוך קפיצה לעולם הנוחות. נהיגה שקטה ונעימה, תאוצה טובה משמעותית, לא נוגעים יותר בבנזין, כמעט שאין עלויות תחזוקה. וכך יוצא בשישית מחיר לכל קילומטר. כך שהחסכון הוא מידי והופך להיות משמעותי לאלה שנוסעים הרבה, כמה משמעותי?

לאלה שנוסעים הרבה תחשבו שרכישת הרכב הופכת להיות בחינם! שמעתם טוב בחינם!!! תעשו את החשבון תגלו שאני צודק… ממש אחרית הימים.

13 Responses to MG מול הGAC סיניות בישראל

 • ירון says:

  הכותב מגמתי לכיוון טויוטה !!!!
  חברה שמוכרת רכב חשמלי ונותנת ללקוח רכב בנזין בנסיעות ארוכות זו חברה שלא מאמינה במוצר !!
  רכב חשמלי שאין לו טעינה מהירה , לא רכב פרקטי !!!
  מומנט ה Mg חזק בהרבה מ gac וזה מה שחשוב ברכב חשמלי !!!
  תא מטען ב gac קטן מאוד ביחס לתא המטען ב Mg,
  בקיצור …. ציון נמוך לכותב הכתבה !!!

  • Gad Amit says:

   ברור שאתה ירון, לא מגמתי… בכל מקרה אני ודאי שלא, אני כן התרשמתי שגם MG וגם GAC מאד מחוייבים להצלחה וזה טוב ומרשים. MG הם הראשונים שאפו ענק… הם אלו שפצחו את השוק ראשונים, אני חושב שהם באמת מאד ראויים להערכה על הצלחתם. אני כמובן ממליץ על רכבים חשמליים והמלצתי על שניהם. האמת שכאשר אני חושב מה באמת השפיע עלי, זה היה הרושם הכללי… הרושם שלי הוא שGAC מנצלים את היותם יבואן יותר משמעותי ויותר יוקרתי בארץ… וזה כנראה עובדה.

  • Gad Amit says:

   מצחיק אותי, אני לא, ואמצעי הבטיחות שאני ממליץ בMG קצת מוכיחים זאת לא??? אבל לא חשוב דרך אגב צבירת אנרגיה (IPEDAL) בGAC הרבה יותר טובה מהMG אני אעדכן את זה בפוסט שלי כנושא… אבל כפי שאמרתי הבטיחות האקטיבית הרבה יותר טובה בMG מצד שני הטווח מאד חשוב ולרוב האנשים הרבה יותר חשוב מטעינה מהירה… (רק רוב האנשים עדין בחרדת טווח וללא ניסיון בסוף יבינו)… בקיצור שני הרכבים ראויים מאד ואני הייתי מתלבט חזק כפי שאמרתי MG זה כמו כפפה ליד עבור ישראלי ממוצע יש שם את כל האטרקציות אבל MG הכניסו יכולת החלפה… לרכב חשמלי חדיש בעתיד… מחברה כל כך רצינית זה חזק…

  • Gad Amit says:

   מערכות הבטיחות בMG טובות יותר משמעותי.
   מצד שני טעינה מהירה הרבה פחות חשובה לרוב הנהגים!!! לדוגמה עם ליף בעלת אפשרות לטעינה מהירה מעולם לא הטענתי במקום ציבורי… תכלס הטווח חשוב יותר לרוב הנהגים… וגם חרדת הטווח לבעלי ניסיון עם רכב חשמלי יורדת משמעותית כאשר נוסעים בפועל ומכירים את השיטות…

  • ספיר says:

   1) לגבי טעינה מהירה היא קיימת ונמצאת בגריל מקדימה אבל צריך מתאם, שכרגע עדיין אין.
   2) תא מטען קטן יותר אבל יש מתחתיו גלגל חילופי.
   3) מרווח לנוסעים מאחור טובה יותר, ב-MG המושב קצר מדי למבוגרים.

   • Gad Amit says:

    הפרמטר שיגרום לGAC להיות ממש טוב יותר מהMG זה טעינת DC מהירה… כרגע אין פתרון ועד שלא זה רכב שפחות מתאים להרבה מאד אנשים בעיקר כאלה שחוששים. אני מאמין שלשימוש רגיל של כ70-80 אחוז מהנהגים הGAC עם הסוללה הגדולה מתאים יותר.
    אבל זה רק אני וקבלתי קיטון של הערות…

 • חזי says:

  אתחיל ואומר שרכשתי לאישתי את הMg החשמלית.
  עשיתי בדיקה בשתי החברות כדי לבחור לה את הרכב המושלם.
  בנוסף בדקתי גם רכבי בנזין בנוסף לחשמליים.
  Mg מנצחת את כולם במתלים שלו בנוחות שלו והכי חשוב בבטיחות שלו!!!
  לגבי הטווח כמה אנשים אתה מכיר שעושים יותר מ263 קמ ( אגב בנסיעה נכונה אתה מקבל יותר טווח).
  פעם פעמיים בשנה וגם אם נאמר שיותר תמיד ניתן לעצור ולהטעין חשמל.
  בקיצור לדעתי הכתבה מוטעת לחלוטין ⚡️

  • Gad Amit says:

   לא רואה שסיימת לכתוב… ברור שקנו הרבה יותר MG החבילה שלהם ממש מושלמת… בתור רכב חשמלי שנוסע הרבה הGAC מועמד מאד רציני. אבל לדעתי אמנם רוב האנשים יעדיפו את MG.

  • Gad Amit says:

   חזי, אני עם לא מעט ניסיון… ברכב חשמלי ההבדל בטווח כן משמעותי… בכל מקרה אני מאד שמח שרכשת MG אני ממש ממליץ… אני בטוח שקורא ממוצע יראה שאני בעד שניהם…

  • Gad Amit says:

   ¯\_(ツ)_/¯ זה זכותך לחשוב ותהנו המון
   אני רק רוצה לציין שחרדת הטווח יורדת כאשר נוסעים בפועל שנים רבות ברכב חשמלי… נוחות הטווח המוגדל שמשפיע יום יום בטעינה הביתית הפשוטה והקלה עולה משמעותית על יתרונות של טעינה מהירה לרוב רובם של הנהגים וזה לא המצאה שלי… יש פורומים בעולם ששנים מדברים על היתרון הנ"ל

 • יעקב says:

  גד שלום. אולי תוכל לעזור לי. אני גר בנגב, עובד בירושלים, יש לי פגישות בתל אביב ומשפחה באשדוד. חוץ מזה אחת לחודש נוסע לצפון. בקיצור, נהנה מכל הפקקים של הארץ… אני מודע לכך שבמצב נורמלי כיום אין מצב שרכב חשמל יתאים לי. אם הכותב למעלה שאל אם אתה מכיר נהג שנוסע מעל 263 ק"מ ביום, תוכל לומר לו שאני כל יום נוסע כפול, וכשאני נוסע לצפון אני נוסע פי 4… בכל אופן בשביל מה אני פונה אליך? כי קיבלתי הצעה מעניינת שכוללת גנרטור שיהיה מורכב על מנשא אופניים מאחורי האוטו, והוא יטעין את האוטו כל הזמן. החסכון: בגלל שאין את חוסר זמינות הכוח כמו שיש ברכב עם מנוע בעירה, כך שהגנרטור יכול להיות חלש יותר ולעבוד כל הזמן באותה תדירות סיבובי-מנוע. הדרישות: קודם כל – שהגנרטור יהיה חזק כ"כ שיהיה בכוחו גם להטעין וגם להפעיל את מנוע החשמל של הרכב בו זמנית. וזה נתון לא כ"כ קל. מעבר לכך, צריך שהוא יהיה מוגן מים ורוחות כראוי. פרט נוסף – ככל הידוע לי ברכבים חשמליים לא מורשית התקנה של וו גרירה, ולכן מנשא אופניים זה פרוצדורה בפני עצמה. אחר כל זה, אני מעוניין לדעת מה יש לך לומר מנסיונך על כל זה. על עצם הרעיון, על הכרה של פתרון לבעיות שהצגתי וכן על בעיות נוספות שיכולות לצוץ. תודה רבה!

  • Gad Amit says:

   אם זה מה שאתה רוצה תקנה במוו I3… רכב מיוחד שפתר את הבעיה הזאת מראש באופן החכם ביותר הקיים!!! עם מאריך טווח (מנוע של אופנוע 650 סמ"ק) הרכב נפלא וחכם ולא צריך להסתבך מחירו זול במיוחד בעצם אני בדיוק מתכוון להוציא פוסט חדש שאומר שרק בגלל חוקי המיסוי (10 אחוז מס קניה לחשמלי) במוו עולה כמעט כמו כל רכב חשמלי אחר. ואם היית קונה במוו I3 בנזין הוא היה עולה בדיוק כפליים מרכב לא ממותג כמו במוו… אז למה לא להרוויח משני העולמות… חכם לא?

   כאמור, לדעתי זה הפתרון המושלם עבורך אישית כי אתה כאמור נוסע בלי הפסק. ואשמח לסייע לך. בכל מקרה הפתרון שהצעת לא טוב לא חוקי ואפילו מסוכן.
   אבל מצד שני אם אתה מדבר רק על 263 ק"מ

    ליום מה הבעיה להביא בולט או קונה או נירו כולם מעל 400 ק"מ אמיתיים.
 • רמי says:

  גד,
  דיברנו פעם, וכרגע אני מתכונן לעשות את הצעד.
  אשמח למידע על דילרים לבולט, נירו או קונה חשמליות.
  גם על השירות בארץ צריך מידע. לבולט כבר כתבת, אבל אשמח למידע גם על האחרות.
  כמו כן, דילרים מומלצים לכל אחת מהאפשרויות.
  052-5209832

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר

שם:

דואר אלקטרוני:

טלפון:

פרטים נוספים: